Gdzie jest burza? Wrocław: Gdzie burza, gdzie pada? Prognoza pogody, radar burzowy online, na żywo

2020-08-18 11:34 Kinga Czernichowska

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia burz. Obecnie grzmi m.in. w rejonie Lubania. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 21.00. Niewykluczone, że spadnie grad. Oto prognoza pogody dla Wrocławia i Dolnego Śląska. Niżej także radar burzowy online na żywo. Sprawdź, gdzie jest burza.

Czekają nas burze i nagła zmiana pogody - to we wtorek, 18 sierpnia. Warto sprawdzić, gdzie aktualnie jest burza i gdzie pada. Sprawdzenie prognozy pogody może nam oszczędzić stresu na górskim szlaku, w powrocie z pracy czy na długim spacerze na plaży nad morzem. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do godz. 21.00, a więc także w godzinach popołudniowych i wieczornych mogą wystąpić burze. To nie jedyne niepokojące zjawisko pogodowe w tym czasie. Na fanpage'u z alertami burzowymi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej czytamy:

W mniejszym stopniu zagrożeniem będą silne porywy wiatru, niemniej nie można wykluczyć pojedynczych przypadków z porywami wiatru do 90 km/h. Występować będą także opady gradu do około 3 cm

Wszystko przez to, że Polska znajdzie się w słabogradientowym polu obniżonego ciśnienia, związanym z płytkim niżem znad środkowej i wschodniej części kraju. Powietrze może być bardzo wilgotne

Gdzie jest burza?

Dzisiaj (18 sierpnia 2020) burze mogą występować na terenie całego kraju. Przez Lubań już przeszła burza, ale we Wrocławiu może zagrzmieć również po południu. Poniżej mapa z informacjami, gdzie jest burza:

Burza nad Wrocławiem

Gdzie jest burza? Ostrzeżenie IMGW

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia - burze pojawią się m.in. na terenie Dolnego Śląska.

Radar burzowy online na żywo. Gdzie jest burza? Gdzie pada?

Poniżej możecie zobaczyć radar burzowy online. Na tym radarze możecie również zobaczyć, gdzie pada teraz deszcz. Miejcie ze sobą parasole. To będzie burzowy i gorący weekend.

Radar burzowy online - NA ŻYWO. Gdzie jest burza?

Niżej możecie zobaczyć radar burzowy online na żywo. Sprawdź, gdzie jest burza.