Gdzie iść na Walentynki 2024 we Wrocławiu? Sprawdź listę wydarzeń

i

Autor: pixabay.com zdj. ilustracyjne

Święto Zakochanych

Gdzie iść na Walentynki 2024 we Wrocławiu? Sprawdź listę wydarzeń

2024-02-09 15:01

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki 2024. We Wrocławiu z tej okazji zorganizowanych zostanie wiele ciekawych wydarzeń. Sprawdzamy, jak można spędzić walentynkowy czas w mieście. Oto kilka najciekawszych propozycji.

Walentynki to coroczne święto zakochanych, które przypada 14 lutego. To święto ku czci św. Walentego. Ten szczególny dzień zakochanych kojarzy się z wysyłaniem listów miłosnych, romantyczną kolacją, dawaniem upominków i wszystkim tym, co związane jest z miłością i romantycznością. To też idealny czas, by wybrać się razem z ukochaną lub ukochanym na walentynkowe koncert, czy spektakl, a tych w tym okresie nie brakuje.

Walentynki 2024 we Wrocławiu. Najciekawsze wydarzenia

Musical Zakochany Paryż

Imprezy związane ze świętem zakochanych we Wrocławiu rozpoczynają się już przed 14 lutego. I tak np. Teatr Galeria Osobowości zaprasza na spektakl Zakochany Paryż. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 10 lutego o godz. 18:00 w Centrum Kultury Wrocław-Zachód.

- Paryż rozkochuje i nie pozwala o sobie zapomnieć! Roztańczony musical to wspaniały prezent na walentynkowy wieczór! Przeżyj z nami jeden dzień w Paryżu, posmakuj zaczarowanych makaroników, poznaj naszych Artystów i ich Muzy. Przede wszystkim jednak uwierz w moc marzeń – zachęca organizator. Więcej informacji tutaj.

Walentynkowy koncert jazzowy

A może „wigilia” Walentynek w Vertigo Jazz Club & Restaurant? 11 lutego o godz. 20:00 klub zaprasza na koncert, podczas którego usłyszymy największe utwory jazzowe, nawiązujące do tematyki miłosnej. Koncert poprowadzi Kamila Walczak. Więcej informacji na stronie organizatora.

Komediowy spektakl improwizowany

Pin Zielony - It's a match Tinder walentynkowy Nietota to kolejny walentynkowy spektakl Teatru Improwizacji Pin Zielony. - Zapraszamy na komediowy spektakl improwizowany, podczas którego nie tylko uzupełnimy profil głównych bohaterów zgodnie z waszymi inspiracjami, ale również poznamy ich miłosną historię! - zapowiadają organizatorzy. Wydarzenie już we wtorek, 13 lutego o godz. 20:00 w Klubie Nietota.

„Miłość is not dead”

W dzień Walentynek (14 lutego) po raz drugi KAF Digital zmieni się w salę koncertową. O godz. 19:00 w Krupa Art Foundation odbędzie się koncert walentynkowy João de Sousa „Miłość is not dead”. Także o tej samej godzinie Pub Schody Donikąd poleca "To tylko seks! Walentynki! - (nie)romantyczny spektakl improwizowany [18+]".

- Zapraszamy na improwizowany nieromantyczno-romantyczny komediowy wieczór, podczas którego to Wy zdecydujecie, w jakich miejscach po upojnej nocy obudzą się bohaterowie naszego spektaklu! - czytamy w zapowiedzi.

Warsztaty winiarskie

W Sztuce na Miejscu przy ul. Łaciarskiej 4 we Wrocławiu odbędą się z kolei warsztaty winiarskie. Będzie można wziąć udział w selekcji win idealnych na romantyczny wieczór we dwoje. Start o godz. 19:00.

Spektakl Wojna Płci

W piątek, 16 lutego, Centrum Kultury Agora poleca koncert walentynkowy pt. Wojna Płci.

- Będziemy świadkami potyczki na słowa i dźwięki w wykonaniu dwojga niezwykle utalentowanych artystów – Adrianny Górki i Wojciecha Derenia. Wykonując najpiękniejsze utwory polskiej estrady, o niewątpliwie miłosnym zabarwieniu, będą rozstrzygać i odpowiadać na odwieczne, trudne pytania, dotyczące damsko-męskich relacji – zachęca CK Agora oraz Scena pod Regalem. Początek o godz. 19:00.

Walentynki w Formatach

Wrocławski Klub Formaty zaprasza także w piątek (16 lutego) o godz. 19:00 na Walentynki w Formatach pod hasłem Płynie w nas gorąca krew. To będzie uczta dla wszystkich miłośników zespołu Bajm. Na scenie wystąpi Nikola Warda - wokalistka, gitarzystka, zwyciężczyni programu „Szansa na sukces”.

Stand-upy we Wrocławiu. Jakie występy czekają nas w 2024 roku?