Dzień Singla 2023

i

Autor: pexels/Samir Jammal, Canva

Ważne święto

Dzień Singla - kiedy jest? Jak się go obchodzi?

2024-02-12 15:00

Zbliżają się walentynki 2024, a Ty nadal nie wiesz jak je spędzić? To nic nie szkodzi! Niedługo wypada również Dzień Singla. I wbrew pozorom dzień ten nie powinien być wcale smutny. Wręcz przeciwnie! Kiedy jest i jak się go obchodzi? Wszystkie najważniejsze informacje o tym święcie znajdziecie poniżej.

Dzień Singla obchodzony jest od 2005 roku (z angielskiego Singles Awareness Day), jednak pierwsza wzmianka o nim pojawiła się w Chinach już w 1993 r. Jego pomysłodawcą jest Trevor Mcwanda, który przez bardzo długi czas nie mógł znaleźć swojej miłości. Święto Singla pojawiło się również szybko we Włoszech, a teraz dużym zainteresowaniem cieszy się w pozostałych krajach Europy.

Dzień Singla 2024. Kiedy wypada Dzień Singla?

Dzień Singla obchodzony jest 3 razy w roku. Jednak dwie z dat pojawiają się blisko Święta Zakochanych, popularnie zwanych Walentynkami. Mowa tutaj o 13 i 15 lutym. Trzeci termin wypada w Dzień Niepodległości - 11 listopada. W Polsce najbardziej przyjętą datą jest jednak 15 luty - tuż po Walentynkach. Jest to forma protestu i pokazania, że ludzie świadomie wybierają życie samemu. 11 listopada Dzień Singla obchodzi się np. w Chinach. 

Jak obchodzi się Dzień Singla?

Nie do końca jasne jest, w jaki sposób single obchodzą ten dzień. Co ciekawe, święto wszystkich samotników, obchodzą również osoby w związkach. Nadal sposób świętowania tego dnia jest kwestią mocno indywidualną. Zazwyczaj mówi się o wręczaniu przez singli kwiatów doniczkowych między sobą. Można też zorganizować wspólny wyjazd rozrywkowy. Dobrym pomysłem jest też masaż z pobytem w SPA. Kupienie książki, luksusowych perfum czy innego ciekawego prezentu też będzie strzałem w dziesiątkę!

HITY POLSKIEGO INTERNETU. Cegła na walentynki, rzeżucha #EwelinaPyta