Dzień Chłopaka a dzień Mężczyzny. Czym się różnią? Kiedy wypadają?

i

Autor: Pixabay Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny: DATA. Czym się różnią? Kiedy wypadają?

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny. Czym się różnią? Kiedy wypadają?

2022-09-30 9:45

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny - dwa różne święta obchodzone w innych terminach. Wbrew pozorom są do siebie bardzo podobne, jednak nie powinniśmy ich ze sobą łączyć. Zarówno w Dzień Chłopaka, jak i w dzień Mężczyzny warto jednak wręczyć upominek swoim bliskim płci męskiej.

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny - choć niektórzy o tym nie wiedzą, są to dwa osobne święta obchodzone w różnych datach. Zazwyczaj Dzień Mężczyzn celebrujemy z dorosłymi panami, a Dzień Chłopaka obchodzą nastolatkowie. Jednak coraz częściej zdarza się, że i starsi panowie świętują swój dzień we wrześniu. Można więc śmiało wręczyć im prezent dwa razy w roku. 

Dzień Chłopaka 2022 - jak się go obchodzi? Kiedy wypada?

Dzień Chłopaka wydaje się być popularniejszym świętem niż Dzień Mężczyzn. W Polsce obchodzi się go zawsze 30 września. W tym roku wypadnie w czwartek. W Dzień Chłopaka to właśnie panie obdarowują swojego ukochanego i nie tylko mniejszym lub większym upominkiem.

Dzień Mężczyzny 2021 - jak się go obchodzi? Kiedy wypada?

Dzień Mężczyzn w Polsce 2022 jest nadal często mylony z Dniem Chłopaka, co może wydawać się zgubne. Obchodzony jest w zupełnie innym terminie, mianowicie dwa dni po Dniu Kobiet - 10 marca. Termin ten nie został jednak wybrany przypadkowo. W tym dniu w polskim kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Tradycja obchodzenia Dnia Mężczyzny została zapoczątkowana 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobagu przy wsparciu m.in. ONZ.

Choć daty Dnia Mężczyzn i Dnia Chłopaka to dwa zupełnie inne dni, wiele osób nadal myli te święta. Wpływ na to ma fakt, iż pierwsze z nich nie jest jeszcze tak rozpowszechnione, jak to drugie. 

Piorun zabił 17-letniego Maćka z Łodzi. „Czy tak naprawdę był potrzebny już teraz tam na górze?”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE