Duszniki - Zdrój. Mężczyzna, który celował w księdza atrapą broni idzie do aresztu

2021-05-05 14:29 PAP A.F
Duszniki - Zdrój. Mężczyzna, który celował w księdza atrapą broni idzie do aresztu
Autor: pixabay Duszniki - Zdrój. Mężczyzna, który celował w księdza atrapą broni idzie do aresztu

Sąd aresztował na trzy miesiące mężczyznę, który w poniedziałek w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju wycelował w trakcie mszy świętej w księdza atrapą broni palnej. 38-latek uciekł ze świątyni i został zatrzymany przez policjantów.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 3 maja w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju. Nietrzeźwy mężczyzna podszedł do ambony wycelował w księdza atrapą broni palnej. Na miejscu pojawiła się policja. Podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji poinformował, że 5 maja w środę Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec 38-letniego mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt.

- Podejrzany w poniedziałek przerwał mszę świętą i skierował przedmiot przypominający broń palną w kierunku księdza. Po ucieczce został zatrzymany przez policjantów wezwanych na miejsce zdarzenia - powiedział policjant.

Dodał, że podczas zatrzymania podejrzany naruszył nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, kopiąc go.

- Ponadto okazało się, że mężczyzna wcześniej dokonał zaboru pieniędzy w kwocie 3650 zł oraz przywłaszczenia karty bankomatowej na szkodę mieszkanki powiatu kłodzkiego - powiedział Jabłoński.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia. Wcześniej policja informowała, że mężczyzna w trakcie zatrzymania był nietrzeźwy.

Raport z anteny 05.05, godz.10