Drugie życie tapicerki z siedzeń MPK! Pomoże pupilom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt

2020-11-30 17:32 Krzysztof Staszkiewicz
Drugie życie tapicerki z siedzeń MPK! Pomoże pupilom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt
Autor: Mat. prasowe Drugie życie tapicerki z siedzeń MPK! Pomoże pupilom ze schroniska dla bezdomnych zwierząt

Nie przydały się w autobusach? Skorzysta z nich schronisko dla bezdomnych zwierząt. Pracownica MPK Wrocław, ze resztek materiału wykorzystywanego do obicia siedzeń w autobusach, zrobiła posłania dla psów i kotów.

Pani Justyna pracuje w Dziale Logistyki MPK, w zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Tam – oprócz myjni, stacji paliwowej czy hal warsztatowych – działa tapicernia, która odpowiada za obijanie siedzeń w autobusach odpowiednim materiałem. Do tego celu nie da się jednak wykorzystać całej tkaniny – zawsze powstaną jakieś ścinki. Zwykle trafiały one do utylizacji jako odpad, ale pomysłowa pracownica MPK wykonała z nich 20 wygodnych posłań dla psów i kotów z wrocławskiego schroniska.

– Zawsze powtarzam, że MPK to nie tylko autobusy, tramwaje czy torowiska, ale przede wszystkim ludzie – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. – Jestem dumny, że nasza załoga składa się z takich osób, jak pani Justyna i pan Zbyszek. Nie tylko wrażliwych na los zwierząt i środowiska, ale też niezwykle pomysłowych.

ESKA XD EXTRA