karp

i

Autor: Shutterstock

Żywego karpia we Wrocławiu ze świecą szukać. Tam jeszcze uda Ci się go kupić [MIEJSCA, ADRESY, CENY]

2022-12-23 15:01

Święta zbliżają się wielkimi krokami. Do magicznego, rodzinnego czasu zostały już niecałe dwa tygodnie, dlatego najwyższy czas zainteresować się tym, czym uraczymy na wigilijnych stołach naszych najbliższych. Jedną z tradycyjnych potraw jest karp, którego żywego w miejscach publicznych we Wrocławiu nie kupimy. Gdzie w takim razie go znaleźć?

Podczas nadchodzącego okresu świątecznego na terenie Wrocławia nie będzie można kupić żywego karpia. Dlaczego? Tak w odpowiedzi na apel Ruchu na Rzecz Zwierząt Viva! zadecydował urząd miasta. Organizacji zależy na tym, by sprzedaż żywego karpia na terenach miejskich została zakazana.

"W tym roku na miejskich targowiskach nie będzie można kupić żywej ryby. Zapowiadaliśmy to już w ubiegłym roku, rozmawialiśmy o tym z przedsiębiorcami. Byli oni uprzedzeni, że na terenach miejskich nie będzie możliwy handel żywymi rybami. Przypominamy jednak, że w Polsce prawo wciąż nie zabrania handlu żywymi rybami, więc będzie on mógł odbywać się na terenach prywatnych. Na to miasto nie ma wpływu" - mówił na antenie Radia ESKA Tomasz Myszko-Wolski z Urzędu Miasta.

Żywego karpia wciąż będziemy mogli dostać na terenach prywatnych, czyli w wszelkiego rodzaju sklepach, które znajdują się w miejscach nienależących do miasta. Urząd Miasta zachęca do kupowania świeżej ryby, ale niekoniecznie ryby żywej.

Żywy karp we Wrocławiu - gdzie kupić?

Żywego karpia powinniśmy dostać w supermarketach takich jak Kaufland czy Carrefour, ale we Wrocławiu znajdziemy także sklepy rybne. Poniżej prezentujemy listę placówek, w których karp powinien być dostępny:

  • KOI sklep rybny, ul. Zwycięska 14f, od środy do soboty, w godzinach 10:00 - 18:00
  • Fischland, Targpiast, ul. Obornicka 235, od poniedziałku do piątku w godzinach 5:00 - 12:00

Supermarkety:

  • Kaufland
  • Carrefour
  • Epi
  • Selgros Cash & Carry
  • Auchan

Karp we Wrocławiu - ceny

W porównaniu do lat poprzednich, za żywego karpia zapłacimy rekordową cenę. Na kilogram ryby trzeba będzie wydać ok. 30 zł (cena waha się w zależności od placówek), ale trzeba wziąć pod uwagę, że mówimy tu o karpiu niepatroszonym. Po obróbce jego waga spadnie o ok. 30%, co oznacza, że 30 zł płacimy tak w zasadzie za 700 gram ryby. 

Skąd tak wysokie ceny? W tym roku wiele placówek wybrało sprzedaż hurtową. W poprzednich latach za żywego karpia można było zapłacić o 10-15 zł mniej.

Gdzie kupić żywego karpia w poza Wrocławiem?

Popularnym wśród mieszkańców Dolnego Śląska hodowcą ryb, są Stawy Milickie, które od lat dostarczają klientom dobrej jakości ryby. Miliczanie nie zawiedli i tym razem, a ich karpia będzie można kupić w wielu miejscach we Wrocławiu, a także poza jego granicami. Dokładną listę znajdziecie w poście poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE