Dolny Śląsk: Śmiertelny wypadek mężczyzny w kopalni Rudna

2021-04-07 12:23

7 kwietnia w godzinach porannych pod Polkowicami w kopalni Rudna doszło do tragicznego wypadku. Podczas robót strzałowych zginął 51 letni mężczyzna. Mimo przeprowadzonej przez ratowników i lekarzy akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować. Górnik osierocił trójkę dzieci. We wszystkich oddziałach KGHM została wprowadzona trzydniowa żałoba.

W środę 7 kwietnia W Zakładach Górniczych Rudna doszło dziś do śmiertelnego wypadku. Podczas robót strzałowych zginął 51 letni pracownik oddziału S-1 w rejonie GG-1 na oddziale G-7. Mimo przeprowadzonej przez ratowników i lekarzy akcji reanimacyjnej nie udało się uratować mężczyzny. Górnik, który zginął tragicznie, był mieszkańcem Polkowic, osierocił troje dzieci. Pracował w ZG Rudna od 2004 roku.

Decyzją KGHM została wprowadzona trzydniowa żałoba we wszystkich oddziałach.

W kopalni została powołana komisja do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku.

„Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia” - czytamy w komunikacie KGHM.

Raport z Anteny godz. 10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE