Dolny Śląsk. Przebudowa mostów i wiaduktów na trasie z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola

2021-06-16 13:38 PAP. A.F
Dolny Śląsk. Przebudowa mostów i wiaduktów na trasie z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola - zdjęcie poglądowe
Autor: Pixabay Dolny Śląsk. Przebudowa mostów i wiaduktów na trasie z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola - zdjęcia poglądowe

Na trasie z Wrocławia przez Siechnice w kierunku Jelcza i Opola przebudowane zostaną dwa mosty i wiadukty, co pozwoli na budowę drugiego toru. Inwestycja PKP PLK za ponad 41 mln zł usprawni ruch pociągów oraz zwiększy możliwości przewozowe na tej trasie. O szczegółach więcej w niniejszym artykule.

Na odcinku Jelcz Laskowice – Wrocław Brochów - linii nr 277, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zwiększą możliwości przewozów koleją dzięki przebudowie dwóch mostów i dwóch wiaduktów - poinformował w środę PAP rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec. To mosty nad ciekami wodnymi oraz wiadukty nad drogą wojewódzka i lokalną.

- Prace są ważne w perspektywie zwiększenia zainteresowania podróżami koleją w aglomeracji wrocławskiej, m.in. na trasie Wrocław Sołtysowice – Jelcz Miłoszyce, po wznowieniu połączenia w grudniu br. Linia z Wrocławia w kierunku Jelcza i Opola nr 277 ma duże znaczenie w ruchu towarowym. Zwiększą się jej możliwości przewozowe – podkreślił Siemieniec. - Trasa pozwoli m.in. na odciążenie z ruchu towarowego połączenia Wrocław – Opole przez Oławę i Brzeg - wykorzystywanego w podróżach aglomeracyjnych, regionalnych i międzynarodowych.

W ramach inwestycji zaplanowana jest gruntowana przebudowa obiektów służących kolei od 1909 r. W efekcie możliwa będzie budowa drugiego toru na mostach i wiaduktach oraz w ich sąsiedztwie. Jak przekazał Siemieniec, przebudowa wiaduktu nad drogą wojewódzką - ul. Wrocławską w Czernicy zapewni - poza jezdnią - ścieżki dla ruchu pieszego i rowerowego. Oprócz przebudowy obiektów wykonana zostanie kompleksowa wymiana torów i rozjazdów.

Rzecznik wyjaśnił, że prace będą wykonywane kolejno tor po torze. Po ukończeniu prac i otwarciu jednego toru wykonawca przystąpi do prac przy obiektach na sąsiednim.

- Realizację prac zaplanowano tak, aby zachować przejezdność linii i nie było utrudnień w ruchu na trasie Wrocław – Jelcz – podsumował.

Wykonawcą zadania będzie konsorcjum firm z liderem - firmą Nowak-Mosty Sp. z o. o. z Dąbrowy Górniczej. Wartość umowy wynosi prawie 41, 5 mln zł. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych. Termin realizacji zaplanowano na 26 miesięcy.

Raport z anteny 16.06, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE