Dolny Śląsk. Pożar w Jakubowie. Spłonęła zabytkowa plebania [ZDJĘCIA, FILM]

2021-05-04 9:44 A.F PAP
Dolny Śląsk. Pożar w Jakubowie. Spłonęła zabytkowa plebania [ZDJĘCIA, FILM]
Autor: Facebook/ Ochotnicza Straż Pożarna w Gaworzycach Dolny Śląsk. Pożar w Jakubowie. Spłonęła zabytkowa plebania [ZDJĘCIA, FILM]

Trwa dogaszanie pożaru, który wybuchł w nocy z 3 na 4 maja w zabytkowym budynku plebanii w Jakubowie w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku. Ogień całkowicie strawił dach budynku; proboszcz sam opuścił zabudowanie, trafił do szpital na obserwację. Zobaczcie poniżej wszystkie szczegóły.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze po godzinie 23. Na miejsce wysłano 23 zastępy straży pożarnej z dwóch powiatów – polkowickiego i głogowskiego.

 „W momencie przyjazdu naszych jednostek ogień objął już znaczą cześć dachu budynku plebanii” - powiedział we wtorek PAP rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Polkowicach mł. brygadier Piotr Woźniakiewicz.

Strażakom udało się zapobiec rozprzestrzenieniu ognia na oddalony o kilka metrów kościół. Dach plebanii całkowicie spłonął, a w efekcie pożaru zawalił się komin budynku.

 „Proboszcz opuścił zabudowania przed przejazdem straży pożarnej; trafił do szpitala na obserwację” - powiedział rzecznik.

ZOBACZCIE PONIŻEJ FILMIK:

Wciąż trwa dogaszanie pożaru. Przyczyny jego wybuchu ustali powołany przez policję biegły.

Raport z Anteny 29.04