Dolny Śląsk: Nietrzeźwy mężczyzna zasnął z papierosem. Podpalił mieszkanie

2021-06-09 15:04 A.F
Straż Pożarna
Autor: mszzz

Mężczyzna zasnął z niedopałkiem papierosa, w wyniku czego doprowadził do pożaru swojego mieszkania. Z budynku ewakuowano 10 osób. Jeleniogórscy policjanci bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali mężczyznę. Teraz odpowie on za popełnione przestępstwo przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach koło Jeleniej Góry zatrzymali 58-letniego mężczyznę podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem.

Kilka dni temu około godziny 20.20 dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego. Zanim zdążył powiadomić patrol, okazało się, że policjanci byli już na miejscu. Funkcjonariusze jadąc ulicą 1 Maja w Kowarach zauważyli dym wydobywający się budynku. Natychmiast ruszyli na pomoc mieszkańcom.

Mężczyzna zasnął z niedopałkiem i podpalił mieszkanie

W trakcie działań funkcjonariusze ustalili, że do pożaru doszło w mieszkaniu zajmowanym przez 58-latka. Okazało się, że mężczyzna zasnął z papierosem, w wyniku czego doszło do pożaru jego mieszkania. Na szczęście ogień nie rozprzestrzenił się na inne lokale. Sprawca był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 2 promile. Zdążył samodzielnie opuścić mieszkanie zajęte ogniem. Swoim zachowaniem sprowadził zagrożenie dla życia i zdrowia innych mieszkańców.

Podczas zdarzenia interweniowało 5 jednostek straży pożarnej oraz pogotowie gazowe i energetyczne. Z budynku ewakuowano 10 osób. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Po akcji gaśniczej wszyscy mogli powrócić do swoich mieszkań.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat więzienia. 

Raport z anteny 09.06, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE