Dolny Śląsk. List 8 - latki zwraca uwagę na poważny problem. Porwał tłumy!

2021-09-14 11:21
Las
Autor: Pixabay

W poprzedni weekend do Nadleśnictwa w Żmigrodzie wpłynął list 8 - letniej dziewczynki, w którym zwróciła uwagę na bardzo poważny problem. Pracownicy Instytucji byli pozytywnie zaskoczeni tymi spostrzeżeniami i postanowili je poniekąd wykorzystać, aby zorganizować niezapomnianą akcję. Przeczytajcie poniżej, o co chodziło.

"Manifest małej ekolożki" - tak w skrócie można zatytułować list, który trafił na skrzynkę Facebooka fp Nadleśnictwo Żmigród, Lasy Państwowe. Napisała go 8 - letnia Paulina. Dziewczynka zwraca uwagę na poważny problem, jakim jest gromadzenie się śmieci w lasach. Spostrzeżenia wzbudziły spory podziw wśród pracowników Instytucji, a Nadleśniczy postanowił "działać" dalej. Tak więc, przekazał sprawę do Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu i innych Nadleśnictw, a także Pani Wiceprezydent Wrocławia Pani Renacie Granowskiej i Panu Dyrektorowi Departamentu Edukacji Jarosławowi Delewskiemu.

8 - letnia Paulina wraz z pracownicą Nadleśnictwa Żmigród zostały zaproszone przez władze Wrocławia na rozmowę. A już 15 września o godz. 10:00 posprzątany zostanie Las Mokrzański wraz z klasą Pauliny i zaproszonymi gośćmi. Pomagać w akcji będą również uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie.  

Raport z Anteny 13.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE