Dolny Śląsk: Ksiądz chory na COVID-19. Sanepid szuka tych, którzy przyjmowali komunię

2021-04-09 15:02 A.F
Komunia św.
Autor: lininha_bs / CC0 / pixabay.com

Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu szuka osób, które przyjmowały komunię świętą z rąk duchownego w Chrząstawie Wielkiej (województwo dolnośląskie). Wszystko dlatego, że u kapłana potwierdzono zakażenie koronawirusem. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Jak informuje Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna we Wrocławiu w sprawie duchownego z parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Chrząstawie Wielkiej prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne. U kapłana potwierdzono bowiem zakażenie koronawirusem.

Inspektorzy sanepidu poszukują wszystkich wiernych, którzy w trakcie nabożeństw odprawianych 5 kwietnia - o godzinach 8 i 12 w kościele w Chrząstawie Wielkiej i o godzinach 10 i 17 w kościele w Nadolicach Wielkich - przyjmowały komunię świętą. Osoby te proszone są o kontakt ze stacją sanepidu we Wrocławiu pod numerem telefonu 887 438 593.

Przypomnijmy, że od 27 marca w świątyniach obowiązuje limit osób: na jedną osobę musi przypadać 20 metrów kwadratowych powierzchni. A wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa, a także zachowania 1,5-metrowej odległości od innych osób. Obostrzenia te wstępnie obowiązywać będą do 18 kwietnia.  

Raport z anteny 09.04, godz.10