Dolny Śląsk inwestuje w druk 3D. Powstaje Inkubator Druku 3D

2020-06-05 9:47
Dolny Śląsk inwestuje w druk 3D. Na Oporowie powstaje Inkubator Druku 3D
Autor: Krzysiek Staszkiewicz Dolny Śląsk inwestuje w druk 3D. Na Oporowie powstaje Inkubator Druku 3D

Ozdoby, części zamienne do urządzeń, figurki, a nawet protezy i organy wewnętrzne. To tylko kilka przykładów rzeczy, które można stworzyć dzięki drukarkom 3D. Na Dolnym Śląsku powstanie inkubator, który pozwoli przedsiębiorcom czy nawet pojedynczym osobą rozwijać się w tej dziedzinie.

Druk 3D daje wiele możliwości - trudno sobie nawet wyobrazić, w jakich dziedzinach to może być wykorzystywane. Tak w medycynie, jak i w przemyśle maszynowym, elektryce, energetyce czy motoryzacji - mówi Cezary Przybylski, marszałek Dolnego śląska.

Inkubator druku 3D powstanie przy ul. Kwiatkowskiego 4. Otwarcie zaplanowano na maj 2021 roku. Budowa pochłonie ponad 24 mln zł, z czego prawie 70% sfinansuje Unia Europejska.

Inkubator ma służyć nie tylko przedsiębiorcom, ale także pojedynczym osobom zainteresowanym tą technologią.

- Po to stworzymy w tym miejscu akademię! Aby pokazać, że to nie jest takie trudne, żeby stać się specjalistą w tym obszarze. To jest szeroka wiedza. Od projektowania przez materiałoznawstwo po obróbkę tych urządzeń  - dodaje Sebastian Kącki, prezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. W planach jest także współpraca z dolnośląskim urzędem pracy, aby przeciwdziałać bezrobociu.

Wyjątkowy Dzień Dziecka we wrocławskim szpitalu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE