Trasa, autostrada

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

Dolnośląskie. Wypadek na autostradzie A4. OGROMNA kara dla pijanego kierowcy!

2022-04-11 14:17

Sprawca kolizji na dolnośląskim odcinku autostrady A4 był kompletnie pijany, miał w organizmie 3 promile alkoholu. Prowadził auto, choć zatrzymano mu wcześniej sądownie prawo jazdy. Sąd ukarał go grzywną w kwocie 10 tys. zł.

Młodszy aspirant Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji poinformował w poniedziałek, że w pobliżu Złotoryi na odcinku autostrady A4 kierujący samochodem osobowym spowodował kolizję drogową z ciężarówką. 43-letni kierujący autem wjechał w tył jadącej przed nim ciężarówki.

"W aucie sprawcy podróżował jeszcze jeden mężczyzna. Na szczęście żaden z nich nie odniósł obrażeń wymagających pomocy medycznej. W trakcie czynności okazało się jednak, że 43-latek siedzący za kierownicą osobówki był kompletnie pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali go w areszcie" - powiedział policjant.

Wyjaśnił, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości bez wymaganych do tego uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej sąd wymierzył sprawcy karę grzywny oraz nakazał wpłatę świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 10 tys. zł oraz zakazał prowadzenia pojazdów na okres 4,5 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Stefan W. awanturuje się w sądzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE