Dolnośląskie. MPK Wrocław ogłosiło przetarg na zakup nowych tramwajów

2021-07-26 12:15
Tramwaje Moderus Gamma
Autor: Poznan.pl

Przetarg na zakup 24 nowych tramwajów z opcją dokupienia dodatkowych 16 ogłosiło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu. Nowe pojazdy mają zastąpić najstarsze, dwuwagonowe tramwaje typu Konstal.

Pojazdy, które chce kupić MPK Wrocław mają być w całości niskopodłogowe i klimatyzowane. Przewoźnik czeka na oferty do 30 września.

- Mimo pandemii oraz innych okoliczności, odważnie działamy w kwestii rozwoju transportu zbiorowego we Wrocławiu. Konsekwentnie stawiamy kolejne kroki, żeby poprawić jego jakość. To był i jest mój priorytet - powiedział prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, cytowany w przesłanym mediom komunikacie.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder zwrócił uwagę, że Wrocław ma jeden z najmłodszych taborów autobusowych w Polsce.

- Teraz przyszedł czas, żeby po raz kolejny zdecydowanie zainwestować w tramwaje. Chcemy pojazdy w całości niskopodłogowe, klimatyzowane i niebieskie, bo takich właśnie oczekują wrocławianie – dodał.

W komunikacie przypominano też, że MPK kupiło już 46 nowoczesnych, niskopodłogowych i klimatyzowanych Moderusów Gamma, których dostawa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Dodatkowo trwa remont 42 wagonów Protram 205 WrAs i Skoda16T.

Raport z Anteny 23.07
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE