granty

i

Autor: brak danych

Dolnośląskie Małe Granty. 300 tys. złotych przeznaczone dla mieszkańców. Jak ubiegać się o dotacje?

2023-03-20 12:08

Dolnośląskie Małe Granty to program, który wspiera lokalne inicjatywy. Mają one służyć mieszkańcom regionu. Samorząd województwa dolnośląskiego przeznaczy na ten cel 300 tys. zł. Kto i do kiedy może ubiegać się o dotacje?

Dolnośląskie Małe Granty mają na celu pomagać lokalnej społeczności w realizowaniu ich inicjatyw. W ciągu ostatnich pięciu lat dzięki programowi wsparto ponad 420 projektów o łącznej kwocie 2 mln zł. Kto może ubiegać się o dotację? Na co można ją przeznaczyć i do kiedy należy składać wnioski?

Małe Granty - 300 tys. złotych dla mieszkańców Dolnego Śląska

Maksymalna wysokość jednej dotacji z Dolnośląskich Małych Grantów wynosi 5 tys. złotych, co oznacza, że w roku 2023 województwo wspomóc może minimalnie 60 projektów. 

„Ruszamy z kolejną, dziewiątą edycją Dolnośląskich Małych Grantów, w której pełnoletni mieszkańcy i mieszkanki Dolnego Śląska mogą składać wnioski na dofinansowanie lokalnych inicjatyw. Na ten projekt w 2023 roku zarząd województwa przeznaczył 300 tysięcy złotych” - poinformował marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski.

Dolnośląskie Małe Granty - kto może wnioskować o dotację?

Jakie są warunki otrzymania dotacji? Do 5 tys. zł mogą otrzymać mieszkańcy i mieszkanki województwa dolnośląskiego, którzy są niezrzeszeni w żadnych strukturach, a także członkowie i członkinie organizacji pozarządowych. O dotację ubiegać się można w jednym z pięciu subregionów: jeleniogórskim, wałbrzyskim, legnickim, wrocławskim i mieście Wrocław.

Dolnośląskie Małe Granty - o co można wnioskować?

Do programu można zgłaszać inicjatywy m.in. z zakresu nauki, edukacji i oświaty; kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego; działalności na rzecz dzieci i młodzieży, osób w wieku emerytalnym, osób z niepełnosprawnościami, czy mniejszości narodowych i etnicznych oraz integracji cudzoziemców. Projekty mogą też dotyczyć ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego, turystyki i krajoznawstwa, a także promocji i organizacji wolontariatu.

Dolnośląskie Małe Granty - do kiedy wnioski?

Jeśli spełniacie wymienione wyżej warunki, to o dotację ubiegać się można od 27 marca do 11 kwietnia. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE