nóż

i

Autor: www.sxc.hu

Dolnośląskie. Agresywny mężczyzna groził policjantom nożem. Został postrzelony

2021-11-24 14:38

W miejscowości Pasiecznik na Dolnym Śląsku policjant w obawie o własne zdrowie użył broni służbowej wobec mężczyzny atakującego nożem. Prokuratura prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

W poniedziałek około godziny 21 dyżurny policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o mężczyznach obywatelstwa ukraińskiego, którzy chodzą po posesji w miejscowości Pasiecznik w gminie Lubomierz.

"Jeden z nich miał przy sobie nóż. Na miejsce dyżurny lwóweckiej jednostki skierował dwa patrole policji. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce, zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który na widok radiowozów zaczął wymachiwać nożem. Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny nakazując mu odrzucenie niebezpiecznego narzędzia"- podała policja.

Mężczyzna groził policjantom nożem 

Mimo wydawanych poleceń 48-latek nie stosował się do nich, był agresywny i wymachiwał nożem w kierunku policjantów. Mundurowi zastosowali środki przymusu bezpośredniego, które nie poskutkowały.

"W trakcie interwencji jeden z policjantów został raniony przez napastnika w rękę. W związku z tym, iż mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny i nie reagował na wydawane polecenia, policjanci oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej w bezpiecznym kierunku, co również nie poskutkowało. Gdy agresor kontynuował atak jeden z policjantów, by odeprzeć zagrożenie bezpośredniego zamachu na życie i zdrowie oddał strzał, po którym napastnik został raniony w nogę. Udzielono mu pomocy medycznej i przewieziono do szpitala”- przekazała policja.

Mężczyzna, który dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy to 48-letni obywatel Ukrainy. W chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Czynności na miejscu były wykonywane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lwówku Śląskim- podała policja.

Czyje to słowa?

Pytanie 1 z 5
Dziś będę dzika niczym Afryka

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz Andrzej Kostyra - dziennikarz i komentator sportowy) Sedno Sprawy: Władysław Kosiniak-Kamysz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE