Dolnośląscy lekarze radzą się Chińczyków. Chcą wiedzieć, jak kontrolują epidemię

2020-03-26 7:56 Patrycja Nawrocka
Lekarze korona
Autor: Pixaby

Wrocławscy lekarze o koronawirusa mogą teraz pytać u źródła. Władze Dolnego Śląska wystartowały z wideokonferencjami, w których udział biorą lekarze z chińskiej prowincji Anhui. To sąsiedni region Hubei, gdzie zaczęła się epidemia.

Władzom i lekarzom w chińskiej prowincji Anhui udaje się kontrolować rozwój epidemii, w jaki sposób? Tego chcą się dowiedzieć medycy z Dolnego Śląska za pomocą wideokonferencji i maili. W pierwszym wirtualnym spotkaniu wzięło udział 20 osób po stronie chińskiej i 25 Polaków. To dyrektorzy szpitali i medycy.

- Lekarze zadawali bardzo konkretne pytania o terapię lekami, intubację, terapię tlenową, czyli wszystko to, co, bez kontaktu z Chińczykami, musieliby wypracować sami - mówi Marcin Krzyżanowski, wicemarszałek Dolnego Śląska. 

Chińczycy podkreślali, że sposobem na walkę z koronawirusem jest zaostrzona kwarantanna, czyli między innymi możliwość wyjścia z domu raz na dwa dni. Podali również przykłady pacjentów bardzo młodych, których stan z dnia na dzień pogarszał się. Marszałek wspomniał o tym, aby przypomnieć, jak ważne jest pozostanie w domach. 

Władze Dolnego Śląska sprawdzają też, czy jest możliwość zakupienia u partnerów z Chin środków ochrony osobistej.

Koronawirus instrukcja postępowania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.