Doktor z Politechniki Wrocławskiej pracuje nad akumulatorami. Mają być wydajniejsze!

2021-04-20 23:03 Krzysztof Staszkiewicz
Wydajniejsze i ekologiczne akumulatory? Pracuje nad tym doktor z Politechniki Wrocławskiej
Autor: dr inż. Adam Moyseowicz Wydajniejsze i ekologiczne akumulatory? Pracuje nad tym doktor z Politechniki Wrocławskiej

Ucieszą się i ekolodzy i użytkownicy samochodów elektrycznych! Naukowiec z Politechniki Wrocławskiej zajmie się badaniem nowych rozwiązań w akumulatorach. Mają działać dłużej i magazynować więcej energii. Przy tym będą też bardziej ekologiczne.

Naukowcy chcą odejść od litu, który jest powszechnie wykorzystywany w akumulatorach.

- Surowiec, z którego będziemy korzystać, jest dużo bardziej przystępny. Planowane jest wykorzystywanie sodu, który występuje powszechnie na przykład w morzu, każdy ma też go w domu pod postacią soli, chlorku sodu. Jest on po prostu tańszy i bardziej dostępny niż lit, z którego wydobyciem często są problemy - tłumaczy dr Adam Moyseowicz z wydziału chemii Politechniki Wrocławskiej.

Naukowcy nie ukrywają, że docelowo myślą o elektromobilności - Jeżeli materiały będą dobre i technologia będzie się sprawdzać to wykorzystanie tego w akumulatorach pod pojazdy elektryczne też ma sens - dodaje dr Adam Moyseowicz.

Naukowiec swoim doświadczeniem wesprze brytyjską grupę badawczą w Imperial College London. Wyniki tych badań najprawdopodobniej poznamy pod koniec tego roku.

Raport z anteny 20.04, godz.10
Posłuchaj całej rozmowy z dr inż. Adamem Moyseowiczem
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE