Dlaczego sport jest tak ważny w naszym życiu? Odpowiada trener personalny [POSŁUCHAJ]

2022-06-23 12:15
Dlaczego sport jest tak ważny w naszym życiu? Odpowiada trener personalny [POSŁUCHAJ]
Autor: Łukasz Panasiuk

Uprawianie sportu jest jednym z najlepszych sposobów na poprawę kondycji fizycznej, ale przede wszystkim pomaga w zmniejszeniu stresu i odzyskaniu równowagi psychicznej. O pozytywnych aspektach aktywnego trybu życia opowiada specjalista.

Według badań sport uprawia zaledwie 6% naszego społeczeństwa, a 50% nigdy nie zainteresowało się jakąkolwiek aktywnością ruchową. To statystyka, która pokazuje też brak świadomości na temat pozytywnego oddziaływania sportu na nasze zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Naukowcy już dawno temu udowodnili, że w trakcie wysiłku fizycznego, nasz organizm zaczyna produkować hormony szczęścia, czyli tzw. endorfiny. Aktywność fizyczna pomaga też w zwalczaniu wielu chorób. Badania amerykańskich specjalistów od chorób serca wykazują, że bieganie nawet kilka minut dziennie znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Jak zadbać o formę fizyczną, jak sport wpływa na nasze codziennie życie oraz co jeść, by czuć się dobrze? Na te i inne pytania w wywiadzie ze mną odpowiada trener personalny z Wrocławia - Łukasz Panasiuk. Cała rozmowa do posłuchania poniżej.

Posłuchaj całej rozmowy z trenerem personalnym, Łukaszem Panasiukiem

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE