Darmowy transport na szczepienia na koronawirusa. Sprawdź, dla kogo

2021-01-21 12:22 Kinga Czernichowska
Zdjęcie ilustracyjne
Autor: Materiały prasowe, MPK Wrocław Zdjęcie ilustracyjne

Autobusy MPK dowiozą do punktów szczepień osoby z niepełnosprawnościami oraz seniorów, mających problem z poruszaniem się lub dojazdem. Transport na szczepienie będzie darmowy.

- Wszyscy chcielibyśmy, by nasze życie wróciło wreszcie do normy. Byśmy mogli bezpiecznie pracować, odpoczywać, spotykać się. Dlatego proszę naszych seniorów, aby zaszczepili się, a do młodszych mieszkańców także ma prośbę: umożliwcie zaszczepienie się waszym rodzicom, dziadkom, bliskim. Ich zdrowie jest dla Was i dla nas najważniejsze. Pomóżcie w zapisaniu się do przychodni i w transporcie – mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Szczepienia wrocławskich seniorów mają się rozpocząć 25 stycznia, a ich tempo będzie zależało od rządowych dostaw szczepionek. Co trzeba zrobić, by skorzystać z darmowego transportu na szczepienie?

Wystarczy podczas rejestracji na szczepienie zgłosić potrzebę skorzystania z transportu organizowanego przez miasto.

– Z naszej pomocy w dowiezieniu do punktów szczepień mogą skorzystać zarówno osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym, jak i seniorzy od 70. roku życia, którzy nie są w stanie we własnym zakresie dotrzeć w te miejsca – wyjaśniają przedstawiciele MPK Wrocław.

Podobne akcje były już podejmowane podczas wyborów - wówczas MPK Wrocław dowoziło seniorów i niepełnosprawnych do lokali wyborczych.

Tłumy do rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19:
Kuszenie na szczepienie? Jak Polacy reagują na rządowe udogodnienia w sprawie antycovidowych szczepionek. Sprawdziliśmy to w Lublinie