Czy w tym roku wykąpiemy się pod chmurką? Sprawdźcie sytuację na kąpieliskach

2020-06-27 10:46 Sebastian Stelmach
Basen w Żmigrodzie póki co jest zamknięty
Autor: Grzegorz Paryna Basen w Żmigrodzie póki co jest zamknięty

Kiedy słońce nam przygrzewa, z chęcią szukamy nad wodą ochłodzenia. Tegoroczny sezon kąpielowy będzie jednak bardzo specyficzny, ponieważ nie wszystkie obiekty zostaną otwarte. Sprawdźcie, gdzie zażyjecie ochłody na północ od Wrocławia.

Jako pierwsze w powiecie trzebnickim ruszyło kąpielisko w byłej kopalni w Paniowicach pod Obornikami Śląskimi. Kolejne, tym razem w powiecie milickim ruszy w samym Miliczu, nad zalewem.

- Otworzyliśmy się od 26 czerwca i będziemy czynni do końca sierpnia, w każdy weekend od piątku do niedzieli. Przygotowaliśmy miejsce do kąpieli z ratownikami, piaszczystą plażą, na której wymieniliśmy w tym roku piasek. Dodatkowo przygotowaliśmy dla turystów boiska do plażówek, plac zabaw, wypożyczalnię sprzętu wodnego i restaurację - mówi Arkadiusz Tutak, prezes Fundacji Na Rzecz Rozwoju Ziemi Milickiej.

Ze startem sezonu czeka basen w Żmigrodzie

- Odkryty basen w Żmigrodzie na razie pozostaje zamknięty. Jeżeli w ciągu miesiąca sytuacja epidemiologiczna nie poprawi się, a obostrzenia nie zostaną poluzowane, to najprawdopodobniej nasz basen będzie w tym roku zamknięty - dodaje Grzegorz Paryna z Zespołu Placówek Kultury w Żmigrodzie.

Podobnie jest w Trzebnicy, gdzie otwarcie basenu zewnętrznego w aquaparku przesunięto z 20 na 29 czerwca. Dodajmy, że od tego roku mieszkańcy mogą odwiedzać też kąpielisko w Łazach Małych pod Miliczem. Tam sezon rozpocznie się w ostatni weekend czerwca.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.