Czas na "Letnie wariacje" na ulicach Milicza. Przed nami miejska gra terenowa

2020-07-03 17:39 Sebastian Stelmach
Jedną z atrakcji do zlokalizowania może być Pałac Maltzanów
Autor: Kamil Rogowski / wikipedia.org Jedną z atrakcji do zlokalizowania może być Pałac Maltzanów

Integracja, relaks i nutka rywalizacji. To czeka na uczestników gry terenowej "Letnie wariacje", która odbędzie się 11 lipca w Miliczu. Jak przekonują organizatorzy, to idealna propozycja na aktywne spędzenie czasu w mieście dla całych rodzin.

Gra terenowa "Letnie wariacje", czyli zabawa w podchody jest skierowana do całych rodzin. Stworzą oni minimum 3-osobowe zespoły, które ruszą na ulice Milicza.

- Po czasie izolacji chcielibyśmy zachęcić wszystkich mieszkańców i turystów do atrakcyjnego spędzania czasu wolnego na ulicach miasta. Wierzymy, że nasza propozycja pozwoli w rozwinięciu waszych umiejętności orientacji w terenie, a także w poznaniu najbardziej atrakcyjnych miejsc w Miliczu - mówi Adela Kowalska, instruktor Ośrodka Kultury w Miliczu.

Zasady gry terenowej są bardzo proste.

- Sprowadzają się one do przebycia trasy między ustalonymi punktami kontrolnymi oraz wykonania zaplanowanych zadań. Trudność polega na tym, że punkty kontrolne - w formie zagadek - zostaną dostarczone do uczestników gry, którzy będą musieli je rozszyfrować. Najpierw trzeba je będzie odkryć, zaznaczyć na mapie, a następnie ruszać w miasto, by rozwiązać zadania. Możemy w tym celu przemieszczać się pieszo, rowerem lub hulajnogą, ale wykluczamy przemieszczanie się samochodem. Osoby, które pokonają trasę, najszybciej mają szanse na atrakcyjne nagrody - mówi Adela Kowalska z Ośrodka Kultury w Miliczu.

Zapisy uczestników są przyjmowane do 6 lipca, a sama gra odbędzie się w sobotę 11 lipca. Szczegółowy regulamin znajdziecie na stronach internetowych Ośrodka Kultury w Miliczu.

Koncerty przełożone na 2021 rok

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.