Noc Księgarń 2023

i

Autor: Canva

Wydarzenia we Wrocławiu

Co to jest Noc Księgarń? Sprawdź, jakie księgarnie we Wrocławiu biorą w niej udział

2023-09-27 12:20

Już 13 października rusza 5. edycja Nocy Księgarń. Wielbiciele książek będą mogli spotkać się w aż 9 księgarniach we Wrocławiu. Oprócz kupowania nowych tytułów, będzie można również dyskutować o literaturze oraz wziąć udział w warsztatach. Co to właściwie jest Noc Księgarń? Sprawdź, jakie księgarnie we Wrocławiu biorą w niej udział.

Jesień to nie tylko okres żółtych liści na drzewach, kasztanów i ciepłych koców. Miłośnicy literatury z pewnością nie mogą już się doczekać jednego z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń kulturalnych - Nocy Księgarń. 

Noc Księgarń 2023. Jakie księgarnie we Wrocławiu biorą w niej udział? 

13 października odbędzie się 5. edycja Nocy Księgarń. Przez 5 lat to wydarzenie stało się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Polski, a jej głównym celem jest promowanie roli, jaką odgrywają niezależnie księgarnie stacjonarne. Często w takich miejscach możemy spotkać prawdziwych pasjonatów, z którymi porozmawiamy na wiele ciekawych tematów. 

W Nocy Księgarń 2023 weźmie udział aż 170 księgarń z ponad 60 miast. W samym Wrocławiu, który jest jednym z najbardziej literackich miast w Polsce, będziemy mogli odwiedzić aż 9 księgarń:

  • Tajne Komplety przy ul. Przejście Garncarskie 2;
  • Księgarnia LEKTURKA przy ul. Jedności Narodowej 95;
  • Księgarnia Pod Arkadami Książnicy Polskiej przy ul. Świdnickiej 49;
  • Księgarnia PWN przy ul. Kuźniczej 56;
  • Antykwariat im. A. Jaworskiego przy ul. Kuźniczej 43/45;
  • Księgarnia IPN we Wrocławiu przy pl. Solnym 8/9;
  • Księgarnia Hiszpańska przy ul. Szajnochy 5;
  • Księgarnia Muzealna Muzeum Narodowe we Wrocławiu przy pl. Powstańców Warszawy 5;
  • Cocofli przy ul. Włodkowica 9.

W tych miejscach mieszkańcy Wrocławia będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, m.in. spotkać się z autorami, wziąć udział w warsztatach dla dzieci i młodzieży, ale też posłuchać koncertów, stand-upów i improwizacji literackich. 

Co to jest Noc Księgarń?

Noc Księgarń to wydarzenie, którego celem jest promowanie miejsc, w których nie tylko sprzedaje się książki, ale również o nich dyskutuje i organizuje wokół nich warsztatów. Jest to również okazja do spotkania się z innymi miłośnikami książek, wymiany opinii i doświadczeń oraz odkrywania nowych literackich tytułów. 

5. edycję Nocy Księgarń wspiera m.in. Fundacja Wisławy Szymborskiej. Wszystko dlatego, że zmarła poetka jest literacką patronką 2023 r. Dzięki temu będziemy mogli brać udział w wielu konkursach z nagrodami. 

M jak miłość. Powrót ojca Nadii. Dima odbierze Budzyńskim córkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE