Deszczowy weekend we Wrocławiu. Gdzie się wybrać?

i

Autor: Wikimedia Commons

Co można robić w deszczowy weekend we Wrocławiu? Prezentujemy listę atrakcji

2023-02-16 12:45

Choć w ostatnich dniach pogoda uległa zdecydowanej poprawie, to weekend zapowiada się na deszczowy. Nie oznacza to jednak, że należy od razu zaniechać wszelkich weekendowych aktywności. Wręcz przeciwnie, we Wrocławiu znajdziemy wiele miejsc, które na deszczowe popołudnia i wieczory nadają się wręcz idealnie.

Lokale, kina i mnóstwo innych miejsc we Wrocławiu mogą uratować nawet najbardziej deszczowy weekend. Aktywnie spędzać czas można przecież również pod dachem, także sprawdźcie naszą listę atrakcji i zaplanujcie wyjście z domu mimo złej pogody! 

Lokale z grami planszowymi

Świetnym pomysłem jest zabranie rodziny lub grupki znajomych do jednego z lokali z grami planszowymi. Spektrum możliwych do wybrania gier jest ogromne, a wspólnie spędzony czas w trybie offline potrafi naprawdę zbliżyć ludzi. We Wrocławiu pubów i kawiarni z grami mamy kilka:

  • Cybermachina
  • Padbar
  • AR-Bar
  • Awaria Prądu
  • Hex

Kolejkowo dla małych i dla dużych

Uniwersalną atrakcją jest również Kolejkowo, które odwiedzić może dosłownie każdy. Niesamowita wystawa jest fascynująca zarówno dla młodych, jak i starszych, dla całych rodzin oraz grupek znajomych. Dla par i dla samotnych odwiedzających. Piękne figurki, wśród których uważni obserwatorzy mogą znaleźć mnóstwo małych i zabawnych easter eggów, przyzdabiają jeżdżące po torach kolejki. Jednym słowem, polecamy!

Aquapark we Wrocławiu

Swoje 15 urodziny świętuje również wrocławski park wodny, który na przestrzeni lat bardzo się rozwinął, stając się jedną z flagowych atrakcji Wrocławia. Jeśli lubicie pływać, albo po prostu byczyć się w wodzie, to jest to miejsce wręcz skrojone dla was. Zjeżdżalnie, jacuzzi, ogromne baseny i wiele innych ciekawych elementów sprawiają, że tam nudzić się po prostu nie można.

Wrocławskie kina zapraszają

Tradycyjną formą spędzania czasu w deszczowy weekend może być również po prostu wycieczka do kina. Tych we Wrocławiu mamy akurat całe mnóstwo - Nowe Horyzonty, DCF, Oh Kino, Multikino, Helios i Cinema City oferują całe mnóstwo zróżnicowanych filmów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Hydropolis we Wrocławiu

Choć Hydropolis jest dość popularną atrakcją Wrocławia, to wciąż wielu mieszkańców miasta nie miało okazji go odwiedzić. Jest to centrum wiedzy o wodzie, ale nie martwcie się - choć nie brzmi to niesamowicie, to w rzeczywistości wiedza ta jest podana w taki sposób, że gdy raz wejdzie się do Hydropolis, to trudno potem je opuścić! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE