Choinka i karp last minute. Sprawdź gdzie je kupisz! [POSŁUCHAJ]

2020-12-21 15:28
Po żywą choinkę warto wybrać się do Nadleśnictwa Milicz - przekonuje R. Musiał
Autor: Sebastian Stelmach Po żywą choinkę warto wybrać się do Nadleśnictwa Milicz - przekonuje R. Musiał

W czwartek wigilia. W tym tygodniu wiele osób ciągle robi przedświąteczne zakupy. Z myślą o fanach zakupów na ostatnią chwilę sprawdziliśmy, gdzie w Miliczu można dostać pachnącą choinkę oraz świeżą rybę.

Choinki prosto z lasu znajdziemy w siedzibie Nadleśnictwa Milicz.

- W swojej ofercie mamy świerki pospolite i jodłę pospolitą, mierzące od metra do nawet pięciu. Są to świeże drzewka, wycinane z lasu codziennie, także każdy znajdzie tu coś dla siebie - mówi Robert Musiał z Nadleśnictwa Milicz.

Jak podkreśla leśnik, żywe choinki mają wiele plusów.

- Przede wszystkim jest to produkt ekologiczny. Poza naturalnym zielonym kolorem mają też przyjemny, świeży zapach, co w czasach w których brakuje nam tego powietrza, tej wolności, można ją poczuć we własnym domu - dodaje R. Musiał.

Świeżą rybę kupimy m.in. na parkingu przy ul. Sułowskiej w Miliczu.

- Mamy karpia, amura oraz tołpygę. Jest możliwość zakupu wypatroszonej ryby i zabrania do domu finalnego produktu. Dodatkowo mamy w sprzedaży karpia wędzonego z naszej wędzarni - mówi sprzedawca Arkadiusz Mogilan.

Świeżego karpia, amura, szczupaka, suma czy jesiotra znajdziemy też na Ostoi pod Miliczem. Oprócz tego właściciele gospodarstwa po raz pierwszy przygotowali przetworzoną rybę.

- Mamy dużo przetworów do wyboru, m.in.: rybę po grecku, karpia w occie, pulpety z karpia w occie, pieczeń z karpia, pasztet z karpia czy filetowanego karpia bez ości - dodaje gospodarz Ostoi Tadeusz Mucha.

Świeże drzewka na stoiskach Nadleśnictwa Milicz można kupić do środy, natomiast rybacy zapraszają po świeże ryby do 12:00 w Wigilię.

Posłuchaj: Karp i choinka Last Minute
Wybieramy choinki
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE