Caritas pomaga seniorom i osobom samotnym. Wolontariusze dostarczą paczki z żywnością

2020-03-25 7:13 Sebastian Stelmach
Wolontariusze Caritas odwiedzili m.in. panią Józefę z Trzebnicy
Autor: Paweł Trawka / Caritas Wolontariusze Caritas odwiedzili m.in. panią Józefę z Trzebnicy

W czasach epidemii koronawirusa, bardzo ważne jest, aby bez potrzeby nie opuszczać domów. Dlatego z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych, wolontariusze Caritas przynoszą do ich domów paczki z żywnością. Wolontariusze wręczali je ostatnio mieszkańcom Trzebnicy.

- Nasza pomoc nie może ograniczać się tylko do miejsc instytucjonalnych, jak jadłodajnia czy łaźnia. Wiele niewielkich miejscowości to też miejsca, w których potrzebne jest wsparcie dla seniorów - mówi Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

- Idziemy do tych ludzi, najbardziej chodzi nam o ludzi starszych, niesprawnych, takich jak pani Józia, która miała niedawno zabieg na oczy, miała usuwaną zaćmę. W takie miejsca docieramy osobiście, przekazujemy żywność czy środki czystości - tłumaczy Anna Bajak z parafialnego zespołu Caritas przy parafii pw. św. Jadwigi i św. Bartłomieja w Trzebnicy.

Wolontariusze odwiedzili m.in. panią Józefę, która na pytanie o to, czego jej brakuje do jedzenia odpowiada: - Wędliny, chlebek, cukier. Ciężko jest, pomaga mi syn, Bóg też mi daje trochę zdrowia i siły - przekonuje trzebniczanka.

Wolontariusze Caritas przekazali potrzebującym ok. 100 paczek.

Koronawirus instrukcja postępowania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.