Kieliszek, wódka, alkohol

i

Autor: Pixabay W Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) 20-letnia kobieta "opiekowała" się czteromiesięcznym dzieckiem, mając półtora promila alkoholu w organizmie.

Całkowicie pijani sprawowali opiekę na swoimi synami! O krok od tragedii

2022-01-17 12:46

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o możliwości sprawowania opieki nad dziećmi przez nietrzeźwych opiekunów, natychmiast pojechali na miejsce celem weryfikacji tej informacji. Niestety okazało się, że rodzice znajdujący się w mieszkaniu są kompletnie pijani. Zarówno kobieta jak i mężczyzna mieli ponad 3.8 promila alkoholu w organizmie. Ponadto 40-latek podczas interwencji wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy, a także naruszył ich nietykalność cielesną. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem narazili dzieci pozostające po ich opieką na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tego przykrego zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 20.00 w jednym z mieszkań na terenie wrocławskich Krzyków. Funkcjonariusze otrzymali niepokojącą informację o sytuacji mogącej mieć bezpośredni związek z zagrożeniem życia i zdrowia. Ze zgłoszenia wynikało, że kurator sądowy nie może od dłuższego czasu nawiązać kontaktu z matką dzieci. Natychmiast pod wskazany adres pojechali policjanci i zastali kobietę oraz mężczyznę, śpiących w jednym z pomieszczeń. W mieszkaniu znajdowało się także dwóch chłopców w wieku 4 i 10 lat.

Opiekunowie dzieci byli kompletnie pijani, a mężczyzna bardzo pobudzony. 36-latka i 40-latek, mieli solidarnie ponad 3.8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie stosował się do poleceń interweniujących funkcjonariuszy i stale używał słów ogólnie uważanych za obraźliwe. Jakby tego było mało, naruszył nietykalność interweniujących policjantów.

- Oboje zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy i doprowadzeni do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a chłopcy trafili pod opiekę osoby zaufanej - informuje sierżant Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Jeśli zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy wykaże, że opiekunowie poprzez swoje nieodpowiedzialne zachowanie narazili na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub zdrowia pozostające pod ich opieką dzieci, grozić im może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Super Raport 14.01 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Marcin Bosacki - senator KO) Sedno Sprawy: Marelna Maląg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE