Zima, mróz, śnieg

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Była odwilż, czas na powrót zimy. Pogoda we Wrocławiu na 3.01 - 8.01

2023-01-03 9:40

Choć ostatnie dni wyglądają bardziej wiosennie niż zimowo, to meteorolodzy zapowiadają powrót zimy jeszcze w tym tygodniu. W rejonach górskich temperatura w niedzielę może spaść do aż -12°C. Jak sytuacja będzie wyglądać we Wrocławiu?

Rok 2023 pod względem pogodowym rozpoczął się od mocnego ocieplenia. W pierwszych trzech dniach stycznia odnotowano już najwyższą temperaturę, jaka była w Polsce w tym miesiącu, przebijając rekord z 1999 roku. 19°C w Jodłowniku dosyć szybko może odejść jednak w niepamięć, bowiem w najbliższych dniach spodziewamy się powrotu zimy.

Zima ponownie atakuje Polskę. Nawet do -12°C

Meteorolodzy zapowiadają niechybny powrót zimy, który może zaskoczyć nie tylko drogowców. W przeciągu kilkudziesięciu godzin temperatura ma spaść z ok. 10°C do nawet - 10°C. Szczególnie zimno ma być na północy Polski, a także w rejonach górskich. 

Pogoda we Wrocławiu na 3 stycznia 2023 r. (wtorek)

Wtorkowy poranek może nie przywitał nas słońcem, ale wrocławianie nie mogli narzekać na temperaturę, która wyniosła ok. 8°C. Wraz z upływem dnia odczyty z termometrów zmienią się dopiero pod wieczór, kiedy to spodziewać się możemy spadku do ok. 4°C. Choć będzie pochmurnie, to nie spodziewamy się deszczu.

Pogoda we Wrocławiu na 4 stycznia 2023 r. (środa)

Dosyć ciekawie prezentuje się prognoza na środę. Dzień zaczniemy od zaledwie 2°C, lecz temperatura będzie rosła wraz z upływem kolejnych godzin, by w okolicach godziny 13:00 osiągnąć 8°C. Wieczorem należy spodziewać się deszczu, który padać przestanie dopiero miedzy 22:00 a 1:00. Wraz z deszczem przyjdzie też nieco mocniejszy wiatr, którego prędkość w porywach może wynosić do 27 km/h.

Pogoda we Wrocławiu na 5 stycznia 2023 r. (czwartek)

Noc ze środy na czwartek przyniesie nam najwyższą w przeciągu pięciu najbliższych dni temperaturę. Po środowych opadach deszczu ma ona wynieść aż 11°C. Deszcz wróci jednak szybko - 5 stycznia od samego rana możemy spodziewać się jego opadów. Potrwają one aż do godziny 19:00. Termometry w dzień wskazywać będą ok. 10°C, a największym problemem może okazać się silny wiatr, który w porywach osiągnie prędkość nawet 35 km/h.

Pogoda we Wrocławiu na 6 stycznia 2023 r. (piątek)

Święto Trzech Króli będzie pierwszym dniem, w którym poważnie odczujemy wyraźny spadek temperatury. Dzień rozpoczniemy od tylko 3°C. Słupki w termometrach zaczną wskazywać wyższe wartości dopiero pod wieczór, kiedy spodziewać możemy się również deszczu. Ustanie za to porywisty wiatr.

Pogoda we Wrocławiu na 7 stycznia 2023 r. (sobota)

Sobota pod kątem pogodowym będzie dniem zdecydowanie najspokojniejszym. Za oknem możemy spodziewać się zachmurzonego nieba bez opadów. Temperatura zarówno w dzień, jak i w nocy, wynosić ma ok. 7°C, a wiatr nie powinien dokuczać mieszkańcom. 

Pogoda we Wrocławiu na 8 stycznia 2023 r. (niedziela)

Ostatni dzień tygodnia będzie nieco zimniejszy. Rano temperatura wynosić ma ok. 5°C, choć z biegiem czasu zza chmur wyłonić ma się słońca. Najcieplej będzie w okolicach godziny 13:00, kiedy termometry wskażą ok. 8°C. Podobnie jak w sobotę, nie spodziewamy się deszczu, choć wiatr będzie delikatnie mocniejszy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE