Burzliwa dyskusja nad regulaminami jeleniogórskich parków.

2020-02-11 14:10
park jelenia góra
Autor: Jakub Thauer

W Jeleniej Górze trwa ustalanie zasad korzystania z Parku Norweskiego i Zdrojowego. Kontrowersje dotyczą kwestii wprowadzania psów oraz jazdy na hulajnogach elektrycznych. Pojawiają się też pytania czy zasady mają być takie same, czy różne dla obydwu miejsc rekreacji. Po dyskusji projekty ma trafić do radnych, którzy zadecydują o tym co w parkach będzie dozwolone, a co nie!

Ze względu na występujące różnice w opiniach dotyczących regulaminów obu cieplickich parków – Zdrojowego i Norweskiego, w najbliższym czasie projekty zmian zostaną poddane dyskusji - mówi rzecznik prasowy miasta Jeleniej Góry Cezary Wiklik - Największe emocje wzbudzają propozycje dotyczące tego, czy do parków mogą wchodzić ludzie z psami, a jeśli tak, to do którego mogą wchodzić psy nie na uwięzi.

Jedni prezentują opinie, że psy z ras nieagresywnych mogłyby być wprowadzane bez konieczności smyczy, inni – że charakter psa zależy nie przede wszystkim od rasy, a od sposobu jego wychowania.

Przedstawiciele różnych gremiów w tej sprawie tymczasem nie mogą dojść do porozumienia. Ponadto będzie także rozpatrywany problem – czy w parku można będzie jeździć na hulajnogach elektrycznych, a jeśli tak – czy w obu, i czy po wszystkich ścieżkach? Nim w kwestii zatwierdzenia regulaminu wypowie się Rada Miejska, wymiana argumentów w poruszanych sprawach jest burzliwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE