Budżet Obywatelski wraca do Milicza. Do podziału będzie 300 tys. zł [POSŁUCHAJ]

2020-10-15 17:36 Sebastian Stelmach
Na inwestycje mieszkańców przeznaczono 300 tys. zł
Autor: Sebastian Stelmach Na inwestycje mieszkańców przeznaczono 300 tys. zł

Budżet Obywatelski wraca do Milicza. Po sześciu latach przerwy mieszkańcy gminy będą mogli proponować, a później wybierać inwestycje, na których najbardziej im zależy. Do podziału będzie 300 tys. zł.

Jak przekonują władze miasta, powrót do Budżetu Obywatelskiego to ukłon w stronę mieszkańców, którzy będą mogli zadecydować na co wydać pieniądze.

- Postanowiliśmy zaproponować obywatelskie podejmowanie decyzji co do realizacji zadań, które z pozycji mieszkańca wydają się najbardziej istotne. Chcemy dać szanse po pierwsze przedsięwzięciom większym, i jednocześnie takich z których mogłoby skorzystać miasto - mówi burmistrz Piotr Lech.

- Myślimy, że Budżet Obywatelski ruszy pod koniec października. Wnioskodawcą zadania może być mieszkaniec, który ukończył 16 rok życia. Jego propozycję musi poprzeć minimum 20 mieszkańców, tak by dany projekt przeszedł formalną ocenę - dodaje Wioletta Owczarek z Urzędu Miejskiego w Miliczu.

Mieszkańcy będą mogli zdecydować na co wydać 300 tys. zł, które zostaną zapisane w projekcie budżetu na kolejny rok jako rezerwa budżetowa.

Przypomnijmy, że w poprzednich edycjach akcji zwyciężyła m.in. budowa chodnika przy alei Tracewskiej w Miliczu, budowa ulic w Sławoszowicach czy ścieżka turystyczna wzdłuż Stawów Gadzinowych.

Posłuchaj: Budżet Obywatelski wraca do Milicza
Magda Mołek odważnie o... CIPCE. Po odejściu z TVN zajęła się SEKSEM!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.