Budowa tramwaju na Popowice. Duże zmiany w organizacji ruchu drogowego

2021-05-06 14:40 A.F
Budowa tramwaju na Popowice.  Duże zmiany w organizacji ruchu drogowego
Autor: Zdjęcie ilustracyjne Budowa tramwaju na Popowice. Duże zmiany w organizacji ruchu drogowego

Zmiany w okolicy skrzyżowania Obwodnicy Śródmiejskiej Wrocławia z ul. Popowicką i Pilczycką. Wiążą się one przede wszystkim z ruszającymi tam pracami budowlanymi, które są kolejnym etapem budowy linii tramwajowej na Popowice. Od 8 maja przez pół roku kierowcy pojadą objazdami. Sprawdźcie poniżej.

Na odcinku od ul. Władysława Jagiełły do Milenijnej we Wrocławiu trwa budowa nowej linii tramwajowej. Zostanie ona wpięta w istniejące torowisko na skrzyżowaniu Obwodnicy Śródmiejskiej z Popowicką i Pilczycką. Od soboty 8 maja, przez sześć miesięcy, organizacja ruchu w tym rejonie będzie wyglądała zupełnie inaczej. Kierowcy zostaną poprowadzeni objazdami. Największe zmiany będą dotyczyć kierowców jadących z centrum na Kozanów i w odwrotnym kierunku.

Wyłączone z ruchu zostaną niektóre relacje. Jedną ze zmian jest brak możliwości jazdy obwodnicą bezpośrednio z ul. Na Ostatnim Groszu w kierunku Pilczyckiej. Konieczny będzie objazd przez Legnicką, Wejherowską i Popowicką.

Objazdem będą kursowały także autobusy. Tramwaje do dwóch pętli Kozanów oraz Stadion Wrocław – Królewiecka na razie pojadą bez zmian.

Budowa tramwaju na północ Popowic to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych miasta. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 222 mln zł.