Karpacz

i

Autor: Scotch Mist / www.commons.wikimedia.org

Turystyka

Boże Ciało 2023. Ile kosztuje wyjazd na długi weekend? Ceny w Karpaczu, Szklarskiej Porębie

2023-06-07 14:49

Już w czwartek, 8 czerwca, obchodzić będziemy Boże Ciało, co oznacza, że jeśli weźmiemy dzień wolny w piątek, to czeka nas długi weekend. Jak wykorzystać te cztery dni wolnego? Sprawdziliśmy, ile kosztuje wyjazd do najpopularniejszych miejscowości turystycznych na Dolnym Śląsku.

Dolny Śląsk słynie ze wspaniałych szlaków turystycznych, pięknych widoków i wyciszających górskich szczytów do zdobycia. Znajdziemy tu wiele miejscowości, które warto odwiedzić, by odpocząć od miejskiego zgiełku. Najbliższa okazja ku temu będzie już niebawem - przy okazji Bożego Ciała wiele osób organizuje sobie długi weekend, by wyjechać i wyrwać się na chwilę z codziennej rutyny. Ile kosztują noclegi w Karpaczu, Szklarskiej Porębie i Polanicy-Zdroju? 

Karpacz. Ceny, noclegi, zainteresowanie

Najpopularniejszą miejscowością turystyczną Dolnego Śląska jest prawdopodobnie właśnie Karpacz. To urokliwe miejsce, w którym znajdziemy zarówno wiele restauracji, jak i ciekawych zabytków oraz szlaków spacerowych. Jak wygląda zainteresowanie noclegami na Boże Ciało?

- My się spodziewaliśmy więcej roboty. Klientów może i nie brakuje, ale zakładaliśmy, że skoro długi weekend, to nam już nie zostanie wolnych miejsc - mówi nam pani Helena, właścicielka jednego z domków turystycznych w Karpaczu - na majówkę było całkiem nieźle, to myśleliśmy z mężem, że i teraz uda się wszystko wynająć - dodaje.

Ile kosztuje pobyt w Karpaczu? Koszty uwzględniają wyjazd dla dwóch osób od czwartku, 8 czerwca, do niedzieli, 11 czerwca, czyli trzy noclegi. W Karpaczu najtańszy dwuosobowy pokój, spełniający powyższe warunki, znajdziemy już za 578 zł. Ofert jest jednak znacznie więcej, a do 700 zł można spokojnie znaleźć komfortowy apartament dla dwóch osób. 

Szklarska Poręba. Ceny, noclegi, zainteresowanie

Jeśli chodzi o Szklarską Porębę, to sytuacja wygląda tutaj bardzo podobnie. Nasze wyliczenia prowadziliśmy w taki sam sposób, jak w przypadku Karpacza - interesował nas dwuosobowy wyjazd od 8 do 11 czerwca. 

- Ruch na Boże Ciało jest w porządku. Zostało nam jeszcze kilka wolnych pokojów, ale jesteśmy zadowoleni z poziomu zainteresowania. Myślę, że do 8 czerwca może nawet uda nam się wszystko wynająć - mówi pan Józef, właściciel ośrodka wypoczynkowego w Szklarskiej Porębie.

Ile kosztuje pobyt w Szklarskiej Porębie? Podobnie jak w Karpaczu, tutaj za trzy noclegi w terminie 8-11 czerwca dla dwóch osób będziemy musieli zapłacić od 600 do 700 zł. Najtańszy apartament, jaki udało nam się znaleźć, kosztuje 609 zł. 

Polanica-Zdrój. Ceny, noclegi, zainteresowanie

Ciekawym pomysłem na długi weekend może być pobyt w jednej z miejscowości uzdrowiskowych, których na Dolnym Śląsku zdecydowanie nie brakuje. Zdecydowaliśmy się sprawdzić ceny w Polanicy, jednak wyglądają one dosyć podobnie również w innych miejscach. 

- Wie pan, u nas zainteresowanie jest takie jak zawsze, czyli z nóg nie zwala, ale nie ma co narzekać. Z połowa osób to ludzie nieco starsi, chociaż przyznam, że młodzi też chętnie przyjeżdżają. Tutaj można świetnie odpocząć, może nie dzieje się bardzo dużo, ale ludzie tego też potrzebują - tłumaczy pan Zbigniew z Polanicy-Zdroju .

Ile kosztuje weekend w Polanicy-Zdroju? Okazuje się, że jest to miejscowość najtańsza z tych, które sprawdzaliśmy. Nocleg od 8 do 11 czerwca dla dwóch osób znaleźć tu można już od 531 zł, a ofert poniżej 600 zł dostępnych jest jeszcze kilka. Warto jednak się pospieszyć - tutaj wybór nie jest aż tak duży, jak w przypadku poprzednich miejscowości, także może okazać się, że niedługo wolnych miejsc zabraknie.

Ceny noclegów na podstawie portalu Booking.com.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE