Bogata oferta sportowych zajęć dla dzieci. Jaki sport wybrać dla malucha?

2020-09-18 12:34 Sebastian Stelmach
Najpopularniejszą formą aktywności dla dzieci jest piłka nożna
Autor: Pixabay Najpopularniejszą formą aktywności dla dzieci jest piłka nożna

Piłka nożna, siatkówka, judo czy zapasy? To wybór, przed którym każdego roku stoją rodzice, z myślą o zapisaniu swoich pociech na zajęcia sportowe. Sprawdziliśmy, jakie dyscypliny są dostępne na północy regionu.

Najpopularniejszym sportem jest piłka nożna, którą można trenować m.in. w Akademii Piłki Nożnej Talent w Trzebnicy.

- Oferujemy zajęcia zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców, od 5. roku życia wzwyż. Zajęcia podzielone mamy na grupy 15-osobowe, w każdej grupie jest dwóch trenerów, co wyróżnia nas wśród innych klubów. W tej chwili trenuje u nas ok. 180 wychowanków - mówi Sławomir Komisarczyk z APN-u.

Zajęcia ogólnorozwojowe czekają z kolei na młodych judoków z Obornik Śląskich.

- Zaczynamy już od grupy przedszkolnej, od 3. roku życia. Judo jest doskonałą bazą do innych sportów. Uczymy się podstaw gimnastyki czy bezpiecznego upadania, by móc na kolejnych etapach nauki uczyć się m.in. rzutów. W tej chwili w sześciu grupach trenuje u nas 144 osób - przekonuje Piotr Nowak z klubu Wilki w Obornikach Śląskich.

Inne propozycje to m.in. zapasy w Miliczu czy karate w Żmigrodzie. Wiele informacji o ofercie sportowej można znaleźć w okolicznych szkołach oraz ośrodkach kultury i sportu.

Super Sport 15.09.2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.