Bezrobocie po epidemii? Zobacz na jakim poziomie jest Dolnym Śląsk! Gdzie znajdziemy pracę? [AUDIO]

2020-06-27 11:08 Krzysiek Staszkiewicz
Bezrobocie po epidemii? Zobacz na jakim poziomie jest Dolnym Śląsk! Gdzie znajdziemy pracę? [AUDIO]
Autor: Tumisu/cc0/pixabay.com Bezrobocie po epidemii? Zobacz na jakim poziomie jest Dolnym Śląsk! Gdzie znajdziemy pracę? [AUDIO]

Dolnośląski rynek pracy powoli się rozkręca. Przez epidemię większość branż niemal stanęła. Widać to przede wszystkim w liczbie osób bezrobotnych, jak i w liczbie ofert pracy. Jak dokładnie wyglądają te liczby w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy? Sprawdź!

W lutym czy jeszcze w marcu, bo epidemia zaczęła się mniej więcej w połowie miesiąca, stopa bezrobocia na Dolnym Śląsku spadała. Teraz liczba osób zgłaszających się do urzędu pracy rośnie.

- Już od kwietnia powiatowe urzędy pracy odnotowują co miesiąc wzrost liczby osób bezrobotnych. W kwietniu było to prawie 4 tysiące osób i podobnie sytuacja ma się jeśli chodzi o maj, bo takie dane najnowsze do nas trafiły - mówi Stefan Augustyn, rzecznik Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. 

W czasie epidemii gorzej było też z liczbą ofert pracy, które wpływają do urzędu.

- Jeszcze w styczniu czy w lutym było to po kilkanaście tysięcy ofert. W marcu ta liczba spadła niemal dwukrotnie, do ponad 7 tysięcy, a w kwietniu było to ponad 6 tysięcy. W maju za to powoli wracamy do normalności i tych ofert było już ponad 8 tysięcy - dodaje Stefan Augustyn. Wzrost ma związek z odmrażaniem rynku i są to oferty między innymi z branży e-commerce, handlowej czy produkcyjnej.

Więcej w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicz:
10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.