Będą sadzić drzewa dla dzieci. Rusza akcja "WROśnij we Wrocław"

2021-10-21 14:44
Rusza akcja WROśnij we Wrocław
Autor: mat.pras

Mieszkańcy Wrocławia, którym latach 2020-2021 urodziło się dziecko, mogą wziąć udział w kolejnej edycji sadzenia drzew odbywającej się w ramach akcji „WROśnij we WROcław”. Wydarzenie zaplanowane jest na listopad, ale chętni mogą już zapisywać się po sadzonki.

W ramach jesiennej edycji zasadzonych wzdłuż ulicy Granicznej ma zostać 300 drzew. Organizatorzy podkreślają, że chodzi o to, by zazielenić drogę na lotnisko - miasto cały czas poszukuje nowych przestrzeni. 

- Udało nam się takową wygospodarować i zazieleniamy bardzo ważne miejsce na mapie Wrocławia, czyli drogę łączącą lotnisko i centrum - mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Projekt Wrośnij we Wrocław zapoczątkowany został w 2017 roku. Od tego czasu już 2000 drzewek ma swoich patronów, którymi są mali wrocławianie. Rodzina otrzymuje certyfikat potwierdzający udział w projekcie, a także lokalizację drzewka, które może odwiedzać.

Ze względu na epidemię rodziny nie mogły wziąć udziału w trzech poprzednich edycjach sadzenia drzewek. Organizatorzy podkreślają, że są gotowi na każdą ewentualność, ale mają nadzieję, że wydarzenie odbędzie się zgodnie z planem. 

Chętni do udziału w akcji powinni zarejestrować się na stronie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego poprzez formularz zgłoszeniowy. Zapisy potrwają do 29 października lub wyczerpania zapasu drzewek. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 listopada.

Super Raport 21.10 (Goście: Jarosław Sellin - wiceminister kultury, PiS oraz Tomasz Trela - Nowa Lewica) Sedno Sprawy: Waldemar Kraska

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE