Śląsk - Legia w finale ligi koszykówki mężczyzn

Autor: Press Focus

Będą emocje! Znamy dalsze losy koszykarskiego Śląska po meczu Legią

2022-05-20 7:29

Mecz emocji, szczęścia a finalnie smutku dla kibiców WKSu. Koszykarski Śląsk Wrocław przegrał wczoraj w Hali Orbita z Legią Warszawa 85 do 88​ w finałach play offów Energa Basket Ligi. W poniższym artykule znajdziesz wypowiedzi zarówno zawodnika jak i trenera a także opis sytuacji - W jakich warunkach Śląsk może zostać mistrzem Polski?

Polska koszykówka obchodzi święto - Trwają finały play offów Energa Basket Ligi. Po pokonaniu drużyny Zastalu Zielona Góra a następnie Czarnych Słupsk w finale pojawił Śląsk Wrocław, który w finale zmierzy się z Legią Warszawa. Jesteśmy już po dwóch meczach i wiemy, że seria nie zakończy się w pierwszych 4 spotkaniach.

- Najbardziej boli, że przegraliśmy wygrany mecz i my o tym wiemy. Byliśmy jednak w gorszej sytuacji w tym sezonie, jest 1:1, więc nic się nie dzieje i teraz w Warszawie liczymy na dwa zwycięstwa - Mówił Łukasz Kolenda - zawodnik Śląska.

Wrocławianie zdecydowali przeważali na początku spotkania, kiedy to rządzili zarówno w ofensywie jak i defensywie. Dopiero w późniejszych momentach wrocławian dogonił zespół z Warszawy.

- Zaczęliśmy bardzo słabo i dopiero z minuty na minutę się rozkręcaliśmy. Tak naprawdę zaczęliśmy grać tak jak chcieliśmy dopiero gdzieś w 3 kwarcie - Tłumaczy trener Legii Wojciech Kamiński.

Korespondowała z Wojtyłą, znała Piłsudskiego. Kim była Wanda Dynowska? Historia z Koprem

Rezultat wczorajszego meczu oznacza, że jest 1:1 w ogólnym bilansie spotkań. Przypominamy, że Mistrzem Polski zostanie drużyna, która wygra 4 mecze (Bezpośrednio w starciu Śląsk-Legia). Najbliższa okazja na poprawienie ogólnego bilansu już w najbliższą niedzielę o 20:40 - mecz tym razem odbędzie się w Warszawie.