Autobusy tylko dla białego personelu. MPK zawiezie studentów do szpitala przy Borowskiej.

2020-10-26 10:18
autobus mpk wroclaw
Autor: MPK Wrocław

Ruszyła specjalna linia autobusów łącząca Uniwersytet Medyczny ze Szpitalem na Borowskiej. Studenci medycyny nie chcą zarazić pacjentów szpitala koronawirusem, którego mogą złapać przemieszczając się komunikacją miejską kilka razy dziennie. Dlatego dostali oddzielny autobus.

Aleksandra Stasiak jest na 4 roku studiów medycznych i nie wyobraża sobie studiów bez zajęć praktycznych w szpitalu:

- Tutaj się pojawia strach, że nie tyle co my się zarazimy, a my możemy zarazić pacjentów, którzy znajdują się w szpitalu. A oni już są osłabieni przecież.

Dlatego autobusy kursują 3 razy dziennie. Godziny odjazdu od Uniwersytetu do szpitala przy ul. Borowskiej: 1. Przystanek nr 1 Ul. Chałubińskiego oraz Przystanek nr 2 ul. Marcinkowskiego: 7:20 , 10:50, 15:30 2. Dojazd Szpital Kliniczny ul. Borowska.

Godziny odjazdu od szpitala do uniwersytetu: 7:15 , 10:45, 15:30.

Jeden dodatkowy przystanek znajduje się w pobliżu galerii Wroclavia.

- Ci, często niezauważeni bohaterowie w bieli, codziennie walczą o zdrowie i życie mieszkańców - mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder. - Jeśli my, jako przewoźnik i miasto, możemy w jakiś sposób trochę ulżyć im w tej ciężkiej pracy to będziemy to robić. Mam nadzieję, że bezpośredni i szybki dowóz pracowników szpitala klinicznego pozwoli im odpocząć trochę dłużej w domu, nie myśląc o tym kiedy wyjść na przystanek.

Do autobusu może wejść do 30 osób. Nie są pobierane opłaty za bilety.

Strajk Kobiet we Wrocławiu. Protest przeciw zakazowi aborcji
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE