Leśnicy ostrzegają - uwaga na okiść! Nie wchodźcie do lasów, łamią się drzewa i gałęzie [GALERIA]

i

Autor: Marta Jermakowicz

Armagedon na Dolnym Śląsku. Te drogi i lasy zostały zamknięte

2023-02-01 10:51

Wiatr, śnieg, lód, a w miniony wieczór także burze sprawiły, że znaczna część dolnośląskich dróg stała się nieprzejezdna. Niektóre z nich, ze względu na trudne warunki, zostały nawet zamknięte. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu informuje, które trasy zostały wyłączone z ruchu, a także przewiduje, że wykluczeń może pojawić się więcej.

Powrót zimy dosyć mocno daje się we znaki mieszkańcom Dolnego Śląska. Im bardziej na południe, tym gorzej wygląda stan dróg i warunki atmosferyczne. Na Śnieżce wiało ostatnio z prędkością ponad 150 km/h, lecz drogowców znacznie bardziej martwi to, co dzieje się na trasach. Na części z nich leżą połamane drzewa lub ich gałęzie, na części jest tzw. "szklanka", a część była na tyle nieprzejezdna, że została po prostu zamknięta.

Te drogi na Dolnym Śląsku są zamknięte

Największe problemy występują na południu Dolnego Śląska, gdzie zamknięto trzy drogi.

  • DW383 Walim - Rościszów
  • DW384 Wolibórz - Jodłownik
  • DW390 Złoty Stok - Lądek-Zdrój

Okiść sprawia ogromne problemy na Dolnym Śląsku

O problemach związanych ze zjawiskiem okiści pisaliśmy już wcześniej, natomiast Komenda Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu podzieliła się kilkoma statystykami w tej sprawie. Na przestrzeni ostatniego tygodnia stycznia strażacy na Dolnym Śląsku interweniować musieli aż 918 razy! Najwięcej interwencji zanotowano w powiecie Wałbrzyskim oraz w samym Wałbrzychu, gdzie było ich łącznie 250.

Wałbrzych zabrania wchodzenia do lasów

Wałbrzych jest jedynym nadleśnictwem, które zdecydowało się zakazać wchodzenia do lasów. Zakaz dotyczy również tras spacerowych w Górach Wałbrzyskich, Sowich i Kamiennych, a obowiązywać ma do 2 lutego 2023 roku. Jeśli pogoda dalej będzie sprawiać tak dużo problemów, to możliwe, że zakaz zostanie przedłużony.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE