Aleja Północna we Wrocławiu. Poznaliśmy wizualizację trasy na mapie [FILM]

i

Autor: Google Maps/Facebook - Jacek Sutryk

Aleja Północna we Wrocławiu. Poznaliśmy wizualizację trasy na mapie [FILM]

2023-02-03 10:44

Aleja Północna ma być ważną inwestycją dla Wrocławia. Obecnie trwają konsultacje społeczne z mieszkańcami, którzy mogą zgłaszać swoje uwagi do projektu. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, udostępnił nagranie z wizualizacją trasy Alei Północnej nałożoną na mapę miasta. Droga ma ciągnąć się od ul. Poświęckiej do ul. Bolesława Krzywoustego.

Inwestycje we Wrocławiu ruszyły pełną parą - niebawem zakończy się etap planowania Alei Północnej, w drodze jest buspas na Jagodno, a dopiero co ukończony został remont Mostów Pomorskich. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, opublikował nagranie, na którym widać wizualizację drogi, którą przebiegać ma Aleja Północna. Trasa ma zaczynać się przy ul. Poświętnej, a kończyć przy ul. Bolesława Krzywoustego. 

Aleja Północna we Wrocławiu - wizualizacja inwestycji na mapie

Nowa droga ma mieć 5,5 km długości. To ważna inwestycja szczególnie dla mieszkańców północy Wrocławia, którzy odciążeni zostaną z dużego, niedostosowanego do znajdujących się tam ulic ruchu. Jak nowa trasa będzie wyglądać po nałożeniu na mapę?

Aleja Północna we Wrocławiu - konsultacje społeczne trwają

Do 14 lutego trwać będą konsultacje społeczne w sprawie Alei Północnej. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły oraz uwagi dotyczące inwestycji. Należy zrobić to jednak już teraz, bowiem po zatwierdzeniu ostatecznej wersji projektu na zmiany może okazać się już za późno. 

"Jesteśmy na etapie projektowania. To jest bardzo długi odcinek i trudny projektowo. Zaczynamy rozmowy z mieszkańcami, by ten projekt im przedstawić. Jest on robiony w nietypowy sposób - ulica przebiega przez znaczną część niezabudowanych i zielonych terenów, więc zaczęliśmy projektowanie od inwentaryzacji przyrodniczej. Po identyfikacji ważnych miejsc, projektanci poprowadzili drogę tak, by nie zagrażała cennym okazom flory i fauny" - mówiła nam Monika Kozłowska-Święconek, Dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.

Konsultacje mają nie tylko dać prawo głosu mieszkańcom, ale także rozwiać ich wątpliwości. Mogą się oni dowiedzieć m.in. o tym, gdzie znajdować się mają skrzyżowania, czy wzdłuż trasy powstanie ścieżka rowerowa, a także jaki jest plan zagospodarowania zieleni. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE