Orszak Trzech Króli Wrocław

i

Autor: Facebook/Orszak Trzech Króli we Wrocławiu

7 pomysłów na długi weekend. Wydarzenia we Wrocławiu 6.01 - 8.01

2023-01-04 14:47

Święto Trzech Króli wynagradza nam poniekąd nie najlepszy termin świąt oraz Sylwestra. 6 stycznia wypada bowiem w piątek, co oznacza, że czeka nas długi weekend. Zapoznajcie się z naszą listą 7 pomysłów, jak można ciekawie spędzić ten czas we Wrocławiu.

Co można robić w długi weekend we Wrocławiu? Dni wolne oznaczają nie tylko możliwość dłuższego wypoczynku, ale także dają nam więcej czasu na zaplanowanie sobie ciekawych aktywności. Choć 6.01 jest dniem wolnym od pracy, to w stolicy Dolnego Śląska i tak będzie co robić. Piątek przeznaczyć można również na odespanie trudów całego noworocznego tygodnia, by w sobotę i niedzielę, będąc pełnym energii, w pełni oddać się poszukiwaniu wrażeń. Poniżej prezentujemy Wam listę ciekawych miejsc i wydarzeń we Wrocławiu!

1. Orszak Trzech Króli

W pierwszym z dni wolnych zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Jak co roku do wydarzenia dołączają nowe postacie, które związane są z Wrocławiem. Tym razem będą to siostry elżbietanki oraz św. Jan Nepomucen, którego kojarzyć można z rzeźb stojących przy mostach. W orszaku udział weźmie ok. 200 przebranych aktorów, ale przejść się z Ostrowa Tumskiego na wrocławski rynek może każdy chętny. 

Orszak Trzech Króli - 6 stycznia, piątek, godz. 12:30, ul. Katedralna 4

2. Piłka nożna: Śląsk Wrocław - Piast Gliwice

Dla maniaków sportów drużynowych ciekawy może być mecz Śląska Wrocław z Piastem Gliwice. Pierwsze spotkanie WKS-u w 2023 roku będzie sparingiem ze śląską drużyną, a odbędzie się dzień przed wylotem drużyny trenera Ivana Djurdjevicia na obóz przygotowawczy do tureckiego Belek. Początkowo miało być to starcie zamknięte zarówno dla mediów, jak i dla kibiców, ale klub zdecydował się ostatecznie zaprosić wszystkich zainteresowanych, umożliwiając im dodatkowo darmowe wejście. 

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice, 7 stycznia, sobota, godz. 12:00, stadion przy ul. Oporowskiej 62

3. Nocne imprezy w X-Demonie

Sympatyków klubowych wrażeń zainteresować mogą weekendowe wydarzenia X-Demona. 6 stycznia będą to "3 Królove", a 7 stycznia "X-Demon Exclusive Night". Zarówno w piątek, jak i w sobotę, otrzymać możemy noworoczny prezent - darmowy wstęp przed północą. 

4. Wrocławskie lodowiska zapraszają

Jeśli nie kręci Was nocne tańcowanie, to może zainteresujecie się ofertą wrocławskich lodowisk. Na łyżwach pojeździć możemy w czterech miejscach:

  • Lodowisko w Hali Orbita
  • Kryte lodowisko przy ul. Spiskiej
  • Lodowisko przy Tarczyński Arenie
  • Zadaszone lodowisko LO14 Brücknera

5. Kina we Wrocławiu

Przez weekend obejrzeć na wielkim ekranie będzie można filmy. Wrocławskie kina pozostają otwarte również 6 stycznia, a któraś z noworocznych premier z pewnością Was zainteresuje. Helios, Multikina, Cinema City, Oh Kino, DCF i Nowe Horyzonty - możliwość wyboru jest naprawdę spora. 

6. Hydropolis

Przez długi weekend czynna będzie również jedna z ciekawszych wrocławskich atrakcji, na której zwiedzanie przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Jest to też świetne miejsce, by spędzić czas z rodziną. 

7. ZOO Wrocław

Skoro jesteśmy już przy spędzaniu czasu z rodziną, to pominąć nie można wrocławskiego zoo. Mnóstwo unikatowych gatunków zwierząt to świetna okazja na poznanie lub odświeżenie sobie egzotycznej fauny. Dla niektórych pewną przeszkodą mogą być jednak ceny biletów do zoo, które zostały ostatnio niestety podniesione. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE