30. Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu! Pojawią się najlepsi sportowcy

2022-09-28 12:12
zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay

700 sportowców weźmie udział w Memoriale Marka Petrusewicza, który odbędzie się w dniach 14-15 października i będzie największą pływacką imprezą tego typu w Polsce. Wydarzenie odbędzie się na pływalni przy Hali Orbita. W zawodach wezmą udział najlepsi zawodnicy z Polski i zza granicy. Kogo więc będziemy mogli zobaczyć i w jakich stylach? Jakie odbędą się kategorie? O tym w poniższym artykule.

Memoriał Marka Petrusewicza każdego roku przyciąga setki fanów i zawodników sportów wodnych do Wrocławia. Zanim jednak o tegorocznej edycji warto zagłębić się trochę w jego historię.

- Są to zawody pływackie upamiętniające naszego pierwszego rekordzistę świata w stylu klasycznym na 100m. Ciekawostką jest to, że ten rekord był bity u nas we Wrocławiu na pływalni przy ulicy Teatralnej. Pomimo, że jest to jubileuszowy 30 memoriał to będzie to 33 okazja by przypomnieć kim był Marek Petrusewicz, ponieważ pierwsze 3 imprezy odbywały się jeszcze za życia Pana Marka i były pod nazwą Pucharu Petrusewicza - mówi Alicja Tchórz, organizatorka memoriału oraz czynna pływaczka.

We Wrocławiu w połowie października będziemy mogli zobaczyć najlepszych polskich pływaków. Między innymi medalistów olimpijskich i rekordzistów świata.

- Podczas tej edycji zobaczymy się między innymi z Jakubem Majerskim czyli tegorocznym medalistą Mistrzostw Europy ale nie można także zapomnieć o Oliwii Jabłońskiej. Do tego dodatkowo Kacper Majchrzak, Ania Dowgiert oraz Dominika Sztandera. To są wszyscy rekordziści Polski, którzy gwarantują niesamowite emocje na pływalni - dodaje Alicja Tchórz.

Memoriał będzie podzielony na kategorie junior oraz senior. Ci pierwsi wystartują w wieku 14-17 lat a seniorzy powyżej 18 roku życia. Będą wszystkie style czyli delfin, grzbiet, żaba, kraul oraz styl zmienny na dystansach krótkich, sprinterskich.

Iga Świątek: Mam nadzieję, że jestem dobrym szefem, ale to skomplikowane

Udział w zawodach mogą wziąć zawodnicy z licencją Polskiego Związku Pływackiego, którzy w ciągu ostatnich 24 miesięcy uzyskali odpowiedni wynik punktowy fina. Organizatorzy stworzą ranking na podstawie najlepszych wyników a następnie przyjmą 700 najlepszych pływaków.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE