3-tonowe filary zgubione na... przejściu dla pieszych! Utrudnienia w centrum Wrocławia

i

Autor: Wikimedia Commons

3-tonowe filary zgubione na... przejściu dla pieszych! Utrudnienia w centrum Wrocławia

2023-03-07 13:00

We wtorek, 7 marca, około godziny 10:30 do bardzo nietypowego zdarzenia doszło w centrum Wrocławia. Przejeżdżający przez ul. Wyszyńskiego i ul. Jedności Narodowej pojazd ciężarowy zgubił ładunek. Ładunek nie byle jaki - były to dwa 3-tonowe filary, które blokują obecnie przejście dla pieszych i kawałek drogi.

Do zdarzenia doszło we wtorek 7 marca w godzinach porannych. Około godziny 10:30 kierowca pojazdu ciężarowego zgubił część swojego ładunku, którym były... 3-tonowe filary. Zablokowały one przejście dla pieszych oraz część drogi. 

Na szczęście obyło się bez ofiar

Samo zdarzenie było potencjalnie niezwykle niebezpieczne. Filary ważą po 2880 kg, więc gdyby spadły na przypadkowego przechodnia, to mogłoby zakończyć się to jego znacznym uszczerbku na zdrowiu, a w najgorszym przypadku nawet śmiercią. Kierowca pojazdu ciężarowego może mówić więc o wielkim szczęściu.

Przejście dla pieszych zablokowane, część drogi również

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego oraz Jedności Narodowej. Wielkie filary spadły na przejście dla pieszych, układając się do niego prostopadle i blokując również część drogi.

Kiedy zakończą się utrudnienia?

Na miejscu zdarzenia pojawiła się policja, która zabezpieczyła teren i sprawdza przebieg zdarzenia. Kierowca ciężarówki zjechał na przystanek autobusowy i jest do dyspozycji policjantów. Obecnie trwa oczekiwanie na przyjazd dźwigu, który pomoże usunąć tak ciężki ładunek z drogi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE