Radiowóz na sygnale

i

Autor: Shutterstock

Kobierzyce

26-latek celowo potrącił policjanta. Teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia

Wszystko zaczęło się od rutynowej kontroli drogowej, którą prowadził patrol drogówki w niedzielny poranek w Kobierzycach. Kierowca citroena początkowo zatrzymał pojazd, ale nagle zmienił zdanie, gwałtownie ruszył i potrącił jednego z mundurowych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 19 listopada około godz. 7:30 na terenie Kobierzyc. Patrol ruchu drogowego postanowił zatrzymać do kontroli citroena.

"Kierujący początkowo zatrzymał pojazd, jednak w trakcie podejmowanych przez mundurowych czynności niespodziewanie gwałtownie ruszył, potrącając policjanta i rozpoczynając ucieczkę. Ranny mundurowy, ze średnimi obrażeniami ciała, trafił do szpitala, gdzie jest hospitalizowany" - poinformowała Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. Po kilkunastu godzinach sprawcę udało się namierzyć. 26-letni obcokrajowiec został zatrzymany. Okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy - dokument stracił, gdy wcześniej prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Możliwe, że obcokrajowiec odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego, za co grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE