130 mln zł do rozdania na remonty dróg na Dolnym Śląsku! Fundusz Dróg Samorządowych

2020-07-11 21:56 Patrycja Nawrocka
droga
Autor: Pixabuy

Startuje nabór do kolejnej edycji Funduszu Dróg Samorządowych. W ramach programu na Dolny Śląsk trafi w przyszłym roku 130 mln zł. Teraz samorządowcy mają 30 dni na złożenie wniosku.

130 mln zł do rozdania na rok 2021 dla dolnośląskich samorządów. A kolejne 55 mln zł będzie do wykorzystania na niedokończone inwestycje w regionie w 2022 roku.

Właśnie rozpoczyna się nabór. Samorządy będą mieć miesiąc na złożenie wniosków o dofinansowanie remontów dróg. Następnie przez dwa miesiące będzie można nanosić ewentualne poprawki.

- Na pewno będzie bardzo wysoko oceniana poprawa bezpieczeństwa, czyli tam gdzie jest dużo wypadków, kolizji. Chcemy również powodować taką sytuację, że gminy, o których myśli się jako o peryferyjnych, są trochę zapomniane, miały taką samą szansę jak duże miasta - mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Kilka dni temu odebrano drogę gminną w Domaniowie, którą udało się wyremontować właśnie dzięki funduszowi.

- Wymagała remontów, nie posiadała chodników. Dziś mamy nową nawierzchnię asfaltową, nowe oznakowanie i interaktywne przejście dla pieszych, chodniki - mówi Wojciech Głogulski, wójt Domaniowa.

Remont kosztował 1,2 mln zł, z czego ponad 800 tys. zł to właśnie dofinansowanie w ramach funduszu dróg.
 

W lesie pod Gostyninem spotkał... kangura! Skąd się tam wziął?!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.