1000 złotych na wakacje. Nowy program 1000 plus. Kto może skorzystać, jakie są warunki bonu turystycznego?

2020-05-12 11:34

1000 złotych na wakacje - to tzw. bon turystyczny, jaki zapowiada minister Jadwiga Emilewicz. Chodzi o wsparcie branży turystycznej, ale też osób, które poprzez obniżenie pensji lub utratę pracy nie mają pieniędzy na to, by wyjechać w te wakacje na letni wypoczynek. Kto może skorzystać z nowego programu 1000 plus? Jakie są warunki bonu turystycznego zapowiadanego przez rząd? Sprawdź.

W związku z zamknięciem granic ucierpiała nie tylko branża hotelarska, która narzeka na brak gości, ale także, a może przede wszystkim branża turystyczna. Wstrzymane zostały wszystkie wyjazdy zagraniczne, a chętnych na wyjazd w obrębie kraju również jest mniej. Rząd zdecydował się na wsparcie branży turystycznej, a jednocześnie osób, których poprzez rosnące ceny usług i żywności, a także obniżone pensje lub utratę pracy, może być nie stać na wakacje.

1000 złotych na wakacje. Kto może skorzystać? Warunki

1000 złotych na wakacje - dokładnie tyle będziemy mogli otrzymać po wykazaniu, że zarabiamy nie więcej niż 5227 złotych brutto miesięcznie - to informacje, jakie uzyskaliśmy w rozmowach z przedstawicielami ministerstwa rozwoju. Szczegóły nowego programu, nazywanego 1000 plus poznamy na jutrzejszej (13 maja) konferencji prasowej, w której uczestniczyć ma minister i wicepremier Jadwiga Emilewicz. Wiadomo, że dodatkowym warunkiem, by móc skorzystać z nowego programu 1000 plus i otrzymać 1000 złotych na wakacje, jest to, by spędzić urlop na terenie kraju. Celem nowego programu 1000 plus jest wsparcie branży turystycznej oraz osób, które przez utratę pracy lub obniżkę pensji może być najzwyczajniej nie stać na opłacenie wczasów, nawet tych w kraju. Możemy bowiem spodziewać się wzrostu cen w tych branżach, które były wstrzymane na czas epidemii. 

Bon turystyczny? Kto z niego skorzysta? Zasady

Minister rozwoju i wicepremier, Jadwiga Emilewicz, nazywa ów nowy program 1000 plus bonem turystycznym. Będą mogli z niego skorzystać tylko ci, którzy zarabiają nie więcej niż przeciętne wynagrodzenie. A to obecnie wynosi dokładnie 5227 złotych - dowiedzieli się dziennikarze Radia Eska w ministerstwie rozwoju.

Czekamy na szczegóły w sprawie bonu turystycznego. Te poznamy już jutro (13 maja 2020 roku).

1000 złotych na wakacje. Nowy program 1000 plus. Zasady

Co trzeba zrobić, by skorzystać z nowego programu 1000 plus i otrzymać 1000 złotych na wakacje?

  • złożyć wniosek
  • wykazać, że nasze zarobki nie przekraczają przeciętnego wynagrodzenia, czyli 5227 złotych brutto miesięcznie
  • pieniądze muszą zostać wydane na wczasy na terenie kraju

1000 złotych na wakacje. Biura podróży - Wrocław

By skorzystać z 1000 złotych na wakacje, będziemy mogli zapoznać się z ofertami wrocławskich biur podróży. Ważne jest jednak, by brać pod uwagę tylko te oferty, które zapewniają nam wczasy na terenie kraju.

Warto dodać, że 1000 złotych na wakacje może być wsparciem nie tylko dla branży turystycznej, która ucierpiała na skutek epidemii koronawirusa. Wiele osób straciło pracę lub zostały im obniżone pensje. Przy wzrastających cenach (nie tylko ze względu na koronawirusa, ale i suszę), może być ich nie stać na wakacje. Już teraz wiadomo, że coraz więcej ludzi na terenie województwa dolnośląskiego pozostało bez pracy (czytaj też: Koronawirus uderza w rynek pracy. Coraz więcej młodych ludzi bezrobotnych).

Wakacje z dzieckiem - podróż samochodem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE