Hobby horsing

i

Autor: Pixabay.com/TikTok

Zabawa konikiem na patyku? Nie! To HOBBY HORSING. O takim sporcie jeszcze nie słyszeliście!

2021-02-25 10:25

Bieganie z głową konia na patyku? Tylko dla laików! Znawca dostrzeże lewady, piruety czy piaffy. Od lat, grupa pasjonatów trenuje, organizuje zawody i chwali się swoimi umiejętnościami w sieci. Poznajcie hobby horsing! To nowy sport, który - mimo, że przez niektórych wyszydzany - zdobywa coraz większą popularność w sieci.

Młoda dziewczyna trzyma w ręku zabawkową głowę konia na patyku. Wkłada ją między nogi i zaczyna biegać po arenie. Jeździ na kukiełce zupełnie, jakby była prawdziwym koniem. Gdy zbliża się do przeszkody, przeskakuje ją tak, jak zrobiłby to prawdziwy wierzchowiec.

Ktoś nieobeznany z tematem pomyśli, że to zwykła zabawa. Nic bardziej mylnego. To hobby horsing - wymagający sport, który staje się hitem w social media.

Hobby horsing przybył do nas ze Skandynawii. Zadaniem zawodników jest symulacja prawdziwych zawodów jeździeckich. Mogą to być skoki przez przeszkody, ale też ujeżdżanie. Wykonuje się wówczas wszystkie figury, które wykonuje koń podczas takiej imprezy. Choć prawdziwi "koniarze" podchodzą do tego rodzaju aktywności dość sceptycznie, to faktem jest, że hobby horsing to sport, który wymaga niezwykłej sprawności od zawodnika. Przypomina trochę taniec, gdzie każdy ruch i figura muszą być dokładnie zaplanowane.

Hobby horsing zdobywa dużą popularność w mediach społecznościowych. Zawodnicy to najczęściej nastolatkowie, dlatego nic dziwnego, że sporo o tym sporcie znaleźć możemy na TikToku - ulubionej platformie tej grupy wiekowej. Zobaczcie sami, jak wygląda ten sport!

Raport z Anteny 24.02