SG: w środę odnotowano ponad 480 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Zatrzymano 8 imigrantów

2021-10-14 9:04
Imigranci szturmują polską granicę. Straż Graniczna podała najnowsze dane
Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SE Imigranci szturmują polską granicę. Straż Graniczna podała najnowsze dane

W środę strażnicy graniczni odnotowali 482 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Zatrzymali 8 nielegalnych imigrantów - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

W środę 13.10 na granicy Polski i Białorusi odnotowano 482 prób jej przekroczenia. Zatrzymano 8 nielegalnych imigrantów, pozostałym próbom zapobieżono - poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!

Wśród 8 zatrzymanych imigrantów 6 osób to obywatele Iraku, a 2 osoby to obywatele Iranu - doprecyzowała SG.

Za pomocnictwo funkcjonariusze SG zatrzymali wczoraj 5 cudzoziemców: 2 obywateli Gruzji, obywatela Ukrainy, obywatela Syrii i obywatela Iraku.

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła 18,3 tysięcy prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze