Polska sztefeta mieszana 4x400 metrów

Autor: PAP/Leszek Szymański Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Polska sztefeta mieszana 4x400 metrów ze złotym medalem!

Olimpiada Tokio 2021. Mamy kolejny medal! ZŁOTO wywalczyła mieszana sztafeta 4x400 metrów! [WIDEO]

2021-07-31 14:40

Fantastyczne informacje z igrzysk olimpijskich w Tokio 2021. Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński wywalczyła złotym medal! Biało-czerwoni przekroczyli metę z czasem 3:09.87. To nowe rekord olimpijski oraz drugi krążek dla Polski podczas IO Tokio 2021.

Olimpiada Tokio 2021. Złoty medal dla sztafety mieszanej 4x400 metrów

Mamy drugi medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio 2021. W sobotę, 31 lipca złoto wywalczyła sztafeta mieszana 4x400 metrów w składzie: Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński. Przed dzisiejszym startem doszło aż to trzech zmian w porównaniu z biegiem eliminacyjnym. Jak widać, opłacało się!

Patryk Dobek: Tokio to będzie fajny sprawdzian!

IO Tokio 2021. Złoty medal polskiej sztafety mieszanej 4x400 metrów!

Walkę o medal rozpoczął Zalewski. Udało mu się wskoczyć do czołówki i tak też przekazać pałeczkę Kaczmarek. 23-latka na bieżni spisała się świetnie! Do krawężnika zeszła na trzeci miejscu, a swoje okrążenie ukończyła na drugiej pozycji. Za Kaczmarek ruszyła Święty-Ersetic. Doświadczona biegaczka dawała z siebie wszystko, ale nie potrafiła przebić się na pierwszą pozycję. Wszystko było w rękach, a właściwie nogach Duszyńskiego. Nasz reprezentant w końcówce biegu wrzucił dodatkowy bieg, dzięki czemu wyprzedził reprezentanta Holandii oraz zawodnika z Dominikany i zameldował się na mecie jako pierwszy!

Polska sztafeta mieszana 4x400 metrów poprawiła swój własny rekord Europy, ustanowiony w miniony piątek. Jednocześnie jest to również najlepszy rezultat w historii igrzysk olimpijskich. To pierwsze złoto reprezentacji Polski podczas olimpiady w Tokio.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?